Tektura – czy zastanawialiście się kiedyś co można z niej zrobić? Chris Gilmour najwyraźniej przestał się zastanawiać i zaczął działać. Ten brytyjski artysta to prawdziwy mistrz i rzeźbiarz w tekturze. Na co dzień z tektury tworzy obiekty, maszyny oraz rzeczy, których używamy każdego dnia. Wszystko, co wychodzi z jego pracowni jest niesamowicie realne i tak naprawdę gdy patrzy się na to z daleka, trudno stwierdzić czy to prawdziwa rzecz stylizowana na kartonową czy może rzeczywiście wykonane jest to z kartonu.

Maszyna do pisania wykonana z tektury

Chris Gilmour to artysta, który udowadnia, że nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego i wyszukanego materiału, żeby wykonać coś niezwykłego, co przyciągnie uwagę innych. Wystarczy zwykła tektura, aby powstał rower, skuter, mikroskop czy skrzypce lub gitara.

Tektura, materiał przyszłości i przeszłości

Tektura w ostatnich latach przeżywa istne boom. Staje się coraz bardziej popularnym surowcem w środowisku artystycznym, ale nie tylko. Wielu projektantów stara się ją wpleść do swoich projektów. A wszystko zaczęło się już w latach osiemdziesiątych. Wtedy to Frank Gehry zaprojektował kolekcję tekturowych mebli. Jakkolwiek nierealnie to brzmi, kolekcja została przyjęta bardzo entuzjastycznie, a krzesło „Easy Edge” wykonane z kilku warstw laminowanej tektury było największym ulubieńcem.

Tektura - samochód, skuter, rower wykonane z kartonu

Wprowadź tekturę do swojego domu

Dzisiaj wielu z nas chce mieć dom jak najbardziej ekologiczny. Chcemy wykonywać recykling, segregować śmieci i chronić środowisko. Dlaczego nie pójść o krok dalej i nie zdecydować się na meble kartonowe? Można zacząć od tekturowego stolika, albo lampy. Wcale nie musimy od razu decydować się na sofę czy łóżko.

Coraz więcej osób pragnie posiadać rzeczy nietypowe, takie których nie ma w każdym domu czy sklepie. Tektura to idealne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w to wymaganie. Jest dostępna, plastyczna i tania. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni i umiejętności aby wykonać z niej coś naprawdę szczególnego i wyjątkowego.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.