Rower miejski

Wysyłka roweru przy pomocy firmy kurierskiej, a także nadanie go w formie bagażu rejestrowanego, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i zapakowania jednośladu. W tym celu najlepiej sprawdzi się dedykowany karton na rower. Pudełko o właściwych gabarytach znaleźć można w sklepach rowerowych, kupić przez internet lub zamówić bezpośrednio u producenta. Opakowanie na rower powinno być sztywne, a także zachowane w dobrym stanie. Nie należy stosować rozdartych lub dziurawych kartonów. Ważne jest także dobranie odpowiedniej gramatury tektury przed wysłaniem roweru. Waga roweru jest spora, dlatego karton rowerowy powinien być wytrzymały.

Karton na rower

Do pakowania jednośladów idealnie nadają się najmocniejsze pudełka klapowe z katalogu FEFCO. Karton na rower typu FEFCO 203 posiada całkowicie nachodzące klapy zewnętrzne, dzięki czemu karton ten jest jednym z najbardziej wytrzymałych pudełek z serii 200. Większość standardowych rowerów jest w stanie zmieścić się w pudle o wymiarach zbliżonych do 155cm x 83cm x 22cm. Dodatkowo opakowanie na rower powinno być wyposażone w uchwyty do przenoszenia, co znacznie ułatwi jego transport.

Zapakowanie i zabezpieczenie roweru w opakowaniu

Przede wszystkim rower musi być czysty. Trzeba go oczyścić z błota i piasku oraz dokładnie umyć i pozwolić mu samoistnie wyschnąć. Zazwyczaj przed zapakowaniem i wysyłką roweru konieczne jest zdemontowanie wystających jego elementów, np. lamp i pedałów. Najlepiej spakować je osobno w mniejszym kartoniku. W celu zmniejszenia rozmiaru przesyłki można odkręcić kierownicę, zdjąć przednie koło z widelca oraz wyjąć sztycę z siodełkiem. Mostek i tylna przerzutka powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Dodatkowo, w celu uniknięcia zarysowań, ramę można owinąć tekturą lub gazetami. Oba koła można zdjąć i umieścić obok ramy, jednak w celach ochronnych należy pomiędzy nimi umieścić coś miękkiego.

Wysyłka roweru kurierem w kartonie

Warto upewnić się po zapakowaniu, czy wewnątrz kartonu nie znajduje się żadna wolna przestrzeń. Mogłaby ona doprowadzić do przemieszczania się jednośladu w środku, co zwiększyłoby ryzyko jego uszkodzenia. Aby temu przeciwdziałać, warto zapełnić wolne przestrzenie gazetami. Są tanim i bardzo dobrym wypełniaczem, z którego możemy skorzystać. Pamiętaj, aby w pudełku nie pozostały luźne elementy, które będą obijać się o rower w trakcie transportu. Sam rower można owinąć folią bąbelkową, a karton dodatkowo solidnie zakleić taśmą zabezpieczającą. Po opisaniu paczki według zasad firmy kurierskiej, przesyłka może być już nadana. Priorytetowa wysyłka roweru kurierem kosztuje ok. 50-200 zł. W przypadku pojazdów cięższych niż 31,5kg, np. wyposażonych w silnik spalinowy lub elektryczny, cena ta może być nieco wyższa.

Opakowanie na rower cena – cennik

Jeśli szukasz kartonów na rower skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta lub wypełnij formularz. Każdy projekt wyceniamy indywidualnie na bazie otrzymanych wymagań i założeń Klienta. Sprawdź ofertę kartonów bezpośrednio od producenta. Zapewni ona najwyższą jakość produktów i ceny niższe niż u pośredników.

Zdjęcie: getrefe

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.