Rower miejskiWysyłka roweru przy pomocy firmy kurierskiej, a także nadanie go w formie bagażu rejestrowanego, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i zapakowania jednośladu. W tym celu najlepiej sprawdzi się karton. Opakowanie o właściwych gabarytach znaleźć można w sklepach rowerowych lub kupić przez internet. Karton rowerowy powinien być sztywny, a także zachowany w dobrym stanie.

Pudełko kartonowe na rower

Do pakowania jednośladów idealnie nadają się najmocniejsze pudełka klapowe z katalogu FEFCO. Karton na rower typu FEFCO 203 posiada całkowicie nachodzące klapy zewnętrzne, dzięki czemu opakowanie to jest jednym z najbardziej wytrzymałych pudełek z serii 200. Większość typowych rowerów jest w stanie z powodzeniem zmieścić się w kartonie o wymiarach zbliżonych do 155cm x 83cm x 22cm. Opakowanie powinno być wyposażone w uchwyty do przenoszenia, co znacznie ułatwi jego transport.

Zapakowanie roweru

Zazwyczaj przed zapakowaniem konieczne jest zdemontowanie wystających elementów roweru, np. lamp i pedałów. Najlepiej spakować je osobno, w mniejszym kartoniku. W celu zmniejszenia rozmiaru przesyłki odkręcić można kierownicę, zdjąć przednie koło z widelca oraz wyjąć sztycę z siodełkiem. Mostek i tylna przerzutka powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami. Oba koła można zdjąć i umieścić obok ramy, jednak w celach ochronnych należy pomiędzy nimi umieścić coś miękkiego.

Wysyłka roweru

Warto upewnić się po zapakowaniu, czy wewnątrz pudełka nie znajduje się żadna wolna przestrzeń. Mogłaby ona doprowadzić do przemieszczania się jednośladu w środku, co zwiększyłoby ryzyko jego uszkodzenia. Aby temu przeciwdziałać, warto zapełnić wolne przestrzenie gazetami. Sam rower owinąć można folią bąbelkową, a karton dodatkowo solidnie zakleić taśmą zabezpieczającą. Po opisaniu paczki według zasad firmy kurierskiej, przesyłka może być już nadana. Priorytetowa wysyłka roweru kurierem kosztuje ok. 50-60 zł. Jednak w przypadku pojazdów cięższych niż 31,5kg, np. wyposażonych w silnik spalinowy, cena ta może być nieco wyższa.

Ceny produktów

Jeśli szukasz kartonów na rower skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Zdjęcie: getrefe

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.