Flexible Love jest prawdopodobnie jedynym takim meblem w skali światowej, który w całości powstał z kartonu. Jego projekt zaskakuje nie tylko ze względu na brak jakichkolwiek elementów drewnianych, ale w zasadzie nieograniczone możliwości konfiguracji.

400 € za kartonowy mebel, który znosi 2 tony obciążenia

Kartonowy wynalazek na miarę naszych czasów

Flexible Love (skrót: FL) zostało oficjalnie zaprezentowane trzy lata temu, ale sam produkt wprowadzono do sprzedaży rok wcześniej.

Flexible Love - Kartonowe meble

Z informacji podanych przez biuro projektowe wiemy, że chociaż mebel wykonano z kartonu, to samo siedzisko jest na tyle twarde, że z powodzeniem utrzymuje kilku dorosłych i to bez narażania mebla na uszkodzenie konstrukcji.

Kartonowy mebel z pozoru wydaje się banalny pod względem konstrukcyjnym – składa się z dwóch trwałych profili oraz ułożonych w kształcie harmonijki bloków z kartonu. Użytkownik za pociągnięciem jednej ręki jest w stanie dostosować kształt mebla do swoich potrzeb i preferencji.

Flexible Love obala popularny mit, jakoby karton miał zastosowanie wyłącznie w transporcie i archiwistyce.

Flexible Love trafił do galerii oraz muzeów na całym świecie

Flexible Love cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród artystów na całym świecie. Mebel trafił m.in. do kanadyjskiego studia telewizyjnego CityLine, jednego z salonów fryzjerskich w Tajwanie, Muzeum Sztuk Pięknych Kaohsiung oraz wielu innych miejsc.

W tym roku FL został wyróżniony podczas Milan Design Week 2014 *.

* Źródło informacji: Press & Events Flexible Love.

Gdzie można kupić Flexible Love?

Flexible Love jest dostępny w 24 austriackich, holenderskich, niemieckich i szwajcarskich sklepach meblarskich. W zależności od wybranego modelu, liczby kartonowych bloków za mebel trzeba zapłacić od około 340 do blisko 860 €.

Na rynku dostępne są 4 modele tego mebla, z których najtańszy z powodzeniem radzi sobie z obciążeniem do wartości 960 kilogramów; najdroższy utrzyma ciężar nawet 1900 kilogramów.

Wśród największych dystrybutorów Flexivle Love znalazły się m.in.:

  • 123style.de (Niemcy),
  • gluecksmacher.de (Niemcy),
  • biber.com (Austria),
  • ccware.ch (Szwajcaria)
  • laviejolie.com (Holandia).

Tak w praktyce działa Flexible Love

A living piece of furniture from flexiblelove on Vimeo.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.