Opakowania ekologiczne i kartony z recyklingu

Opakowania ekologiczne z recyklingu oprócz tego, że mają zapewnić odpowiednie przechowywanie i transport danego produktu, muszą być również przyjazne dla środowiska. Do odpowiedzialności za środowisko naturalne, jego czystość i ekologii Klienci przykładają coraz większą wagę, a temat poruszany jest publicznie także wśród przedstawicieli wielu branż przemysłowych i handlowych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek ekologia staje się priorytetem zarówno dla firm, jak i konsumentów. Zmniejszenie ilości produkowanych przez ludzi odpadów oraz ograniczenie zużycia surowców naturalnych to dwa główne założenia recyklingu.

Ekologiczne rozwiązania – recykling opakowań kartonowych

Opakowania, kartony i pudełka ekologiczne z recyklingu Do magazynowania, transportu i sprzedaży wykorzystujemy różnorodne opakowania, które są nierozłącznym elementem każdego produktu, ale najszybciej trafiają do koszy i wysypisk śmieci. Należy zadbać, aby ich produkcja miała jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Dlatego tak istotne jest, aby wdrożyć skuteczne rozwiązania ekologiczne (i te technologiczne i proceduralne), których następstwem będzie zmniejszenie ilości gromadzonych odpadów po opakowaniach i emisji dwutlenku węgla podczas produkcji. Jednym z takich rozwiązań jest stopniowe ograniczenie stosowania tworzyw sztucznych, które są dużym obciążeniem dla środowiska. Można je zastąpić surowcami o wiele bardziej przyjaznymi naturze, takimi jak karton, wykorzystywany przez nas do produkcji opakowań i pudełek ekologicznych. Tektura jest w całości biodegradowalna i stosunkowo łatwa do przetworzenia w procesie recyklingu. Warto dodać, że recykling opakowań kartonowych, z którego następuje odzysk surowców wtórnych, zmniejsza eksploatowanie lasów oraz innych zasobów naturalnych. Warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji o wyborze eko opakowania dla naszego produktu.

Pudełka ekologiczne z recyklingu i do recyklingu – nasza oferta

W AM2 pracujemy z poszanowaniem wspólnego dobra, jakim jest otaczające nas środowisko naturalne. Jako doświadczony producent opakowań i pudełek tekturowych do produkcji naszych eko kartonów wykorzystujemy surowce odnawialne i tekturę pochodzącą z recyklingu, która ponadto jest w pełni biodegradowalna i najbardziej przyjazna dla środowiska.

Wszystkie nasze produkty z oferty pudełek tekturowych powstają na bazie masy celulozowej – surowca wtórnego, powstałego podczas procesu recyklingu opakowań kartonowych i podlegają dalszemu przetworzeniu, nawet do siedmiu razy. Co więcej, karton może być wykorzystywany wielokrotnie w celach transportowych lub prywatnych. Bądź świadomym producentem lub dostawcą i zapoznaj się z naszą ofertą – wybierz pudełka ekologiczne naszej produkcji:

Opakowania z recyklingu kartonowe to idealne rozwiązanie dla marek, które kierują się szacunkiem do natury i chcą zmniejszyć obciążenie dla środowiska korzystając z surowców wtórnych. Oprócz ekologicznych aspektów, pudełka z tektury są także jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań – tektura wykorzystywana do wyrobów kartonów jest tańsza w produkcji niż np. tworzywa sztuczne.

Na czym polega recykling opakowań kartonowych?

Recykling to metoda ochrony środowiska naturalnego oraz pomniejszenia ilości generowanych odpadów. Dotyczy ona procesu przetwarzania odpadów w celu odzyskiwania materiałów z surowców wtórnych i ponownego ich wykorzystywania do produkcji nowych towarów, które trafiają do sprzedaży.

Proces recyklingu opakowań kartonowych polega na rozwłóknianiu, mechanicznym usuwaniu wszystkich zanieczyszczeń oraz odbarwianiu (w niektórych przypadkach). Ostatnim etapem recyklingu jest odwadnianie masy makulaturowej i jej prasowanie. Taka masa jest gotowa do kolejnego wykorzystania w produkcji kartonów ekologicznych, dzięki czemu zużyte pudełka tekturowe nie stają się kolejnym odpadami zalegającymi na wysypiskach.

Recykling opakowań tekturowych jest sciśle powiązany z segregacją śmieci. W przypadku kartonów i pudełek z tektury wykorzystywane są do tego pojemniki na śmieci w kolorze niebieskim.

Eko opakowania, pudełka i kartony z recyklingu

Zużyte kartony i pudełka są cennym materiałem do powtórnego przerobu jako makulatura, a recykling opakowań kartonowych jest przykładem racjonalnej gospodarki odpadami. Tektura może być wielokrotnie przetwarzana jako surowiec wtórny. W czasie produkcji tektury udział makulatury z niej uzyskanej może stanowić nawet 80% masy celulozowej.

Wszystkie działanie mające na celu ochronę środowiska podkreślają, że wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i społecznych. Dzięki recyklingowi m.in. możliwe jest:

  • ograniczenie zużycia surowców pierwotnych – naturalnych (m.in drzewa, ropy naftowej) poprzez zastosowanie surowców wtórnych
  • obniżenie kapitałochłonności i energochłonności pozyskania i przetworzenia surowców pierwotnych (efektywniejsze zarządzanie energią)
  • zmniejszenie ilości samych śmieci, w tym ograniczenie wielkości składowisk i związanych z tym kosztów
  • eliminacja opłat i kar z tytułu wytwarzania i gromadzenia odpadów

Do recyklingu, choć w różnym stopniu, nada się większość surowców – odpadki spożywcze (w formie kompostowania), tekstylia, opony, baterie, elektronikę. Przede wszystkim jednak, do recyklingu powinny trafić różnego rodzaju opakowania jednorazowe, a na te najlepiej nadają się eko opakowania z tektury.

Dlaczego recykling opakowań kartonowych jest tak ważny?

Odpowiedź jest prosta – toniemy w śmieciach. W 2018 rok przeciętny Polak produkował rocznie około 6.5 tony odpadów (według Eurostatu). Łącznie, cała Europa w ciągu roku wytwarza ponad 2,8 miliarda ton odpadów, a liczby te stale rosną. Szczęśliwie spora ich część nadaje się do ponownego przetworzenia, w tym eko opakowania kartonowe. Recykling i kartony z recyklingu to ogromna szansa, nie tylko na zmniejszenie ilości śmieci, ale także na ograniczenie zużycia surowców naturalnych, których zasoby kurczą się w niebezpiecznym dla planety tempie.

Opakowania z recyklingu tekturowe z ekologicznym nadrukiem

W naszej ofercie znajdziecie Państwo eko opakowania z nadrukiem – jedno- lub wielokolorowym. Są one całkowicie bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ przy ich realizacji korzystamy z ekologicznych farb opartych na bazie wody, które nie powodują degradacji środowiska naturalnego.

Karton ekologiczny dla różnych branż

Karton ekologiczny i eko opakowania z recyklingu mogą mieć zastosowanie tak naprawdę w każdej branży: spożywczej, gastronomicznej, agd, elektronicznej, obuwniczej, ogrodowej, ceramicznej, motoryzacyjnej, ogrodowej, zabawkowej, meblarskiej, kosmetycznej, małych gadżetów itp. Można je wykorzystywać zarówno w biurze, domu, firmie produkcyjnej, sklepie internetowych lub firmie wysyłkowej. To zarówno ekologiczne jak i ekonomiczne rozwiazanie.

Jakie pudełko ekologiczne wybrać?

W naszej ofercie – czołowego producenta opakowań i kartonów ekologicznych znajdziesz wszelkiego rodzaju pudełka, zależnie od zgłaszanych potrzeb i założeń zlecenia. Opakowania mogą być wykonane w różnych grubościach i gramaturze tektury, a także w każdej konstrukcji. Wykorzystujemy tekturę litą oraz tekturę falistą a także szereg rozwiązań do uszlachetnienia opakowania – nadruk lub kaszerowanie.

Nie wiesz jakie eko opakowanie lub karton ekologiczny wybrać? Pomożemy w dokonaniu wyboru poprzez indywidualne doradztwo. Producenci pudełek ekologicznych posiadają ekipę specjalistów, która chętnie doradzi i wybierze np. odpowiednie wymiary kartonu, tekturę i dodatkowe elementy wyposażenia, np zabezpieczające produkt podczas transportu.

Niestandardowe opakowania z recyklingu – dopasuj rozmiar i kształt

Pudełka i opakowania ekologiczne mogą przybrać dowolny kształt, rozmiar i posiadać niemal nieograniczoną liczbę dostępnych wykończeń, takich jak uchwyty, zamknięcia czy okienka. W odpowiedzi na zróżnicowane oczekiwania naszych Klientów oferujemy produkcję ekologicznych opakowań kartonowych na indywidualne zamówienie. Jeśli jesteś zainteresowany niestandardowymi produktami szytymi na miarę to dobrze trafiłeś. Dzięki nowoczesnemu procesowi produkcji pudełek, jako czołowy producent opakowań i kartonów ekologicznych z ponad 35-letnią tradycją, mamy możliwość wykonać większość zleceń przy zachowaniu najwyższej jakości i precyzji, zachowując przy tym atrakcyjną cenę kartonów.

Pudełka i kartony ekologiczne – indywidualne doradztwo

W celu uzyskania opakowania ekologicznego, które będzie spełniało założenia i oczekiwania klienta oferujemy indywidualne doradztwo w zakresie przygotowania projektu pudełka. Wykonujemy także partię próbną do realizacji docelowego zamówienia. Podczas projektowania kartonów ekologicznych dobieramy odpowiedni surowiec, biorąc pod uwagę przeznaczenie pudełka, sposób składowania, magazynowania i transportowania.

Po ustaleniu założeń wybieramy odpowiednie właściwości tektury, takie jak:

  • rodzaj – gramatura, fala, pokrycie
  • kolor tektury – biały lub szary (brązowy)
  • wymiary i wielkość pudełek ekologicznych
  • rozwiązania konstrukcyjne
  • elementy i akcesoria do opakowań, takich jak uchwyty, zamknięcia, okienka, nadruk czy dodatkowe wyposażenie zabezpieczające

Każdy wytworzony przez AM2 Agnieszka Mataśka karton ekologiczny jest dostosowane do wymogów Klienta a wykwalifikowana kadra techniczna dba o prawidłową realizację zlecenia.

Opakowania z recyklingu kartonowe cena – cennik

Każdy nasz produkt wyceniamy indywidualnie na bazie otrzymanych założeń od Klienta oraz z uwagi na konieczność uwzględnienia różnych elementów wchodzących w skład zamówienia, jak: rodzaj tektury, wymiary opakowania ekologicznego, ilości, rodzaju nadruku czy rozwiązań konstrukcyjnych.

Skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta z będziesz zadowolony z zaproponowanego cennika. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz zautomatyzowaniu niektórych procesów produkcyjnych jesteśmy w stanie zaoferować ceny niższe niż u konkurencyjnych producentów i pośredników.

Producent ekologicznych opakowań z recyklingu AM2 Agnieszka Mataśka

Jesteśmy doświadczonym producentem opakowań kartonowych i pudełek tekturowych z ponad 35-letnią tradycją. Solidność i elastyczne podejście do zleceń pozwoliło nam zdobyć szeroką grupę zadowolonych Klientów. Każde nasze eko opakowanie kartonowe jest wysokiej jakości, a sam proces produkcji kartonu, mimo, że skomplikowany, przebiega sprawnie. Pomaga w tym fachowe biuro obsługi klienta, a także wykwalifikowana kadra techniczna. Zachęcamy do wyboru opakowań ekologicznych z recyklingu od AM2 – oferta bezpośrednio od producenta zapewni Państwu najwyższą jakość pudełek i ceny niższe niż u pośredników.

Szybki transport i wysyłka kartonów z recyklingu – Łódź i woj. łódzkie

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości opakowań i pudełek ekologicznych skorzystaj z oferty łódzkiego producenta AM2 – zamówisz je u nas błyskawicznie i w atrakcyjnej cenie. Standardowo termin realizacji wynosi 5 dni roboczych przy pierwszym zamówieniu, kolejne zlecenia są realizowane w terminie 3 dni roboczych. Wytworzone kartony i opakowania ekologiczne dostarczamy swoim własnym transportem. Dzięki posiadanej flocie samochodowej zamówione produkty szybko trafiają m.in do Klientów z Łodzi, ale także do pozostałych Klientów z województwa łódzkiego i całej Polski.

Postaw na najlepsze opakowania i pudełka ekologiczne!

Szczególnie teraz, kiedy ochrona środowiska i ekologia jest tak ważna, warto świadomie wybrać najlepsze eko opakowanie dla swojego produktu. W ten trend znakomicie wpisują się kartony tekturowe, które są obecnie, bez wątpienia, najlepszymi opakowaniami i pudełkami ekologicznymi na rynku. Zachęcamy do kontaktu przez Biuro Obsługi Klienta lub składania zamówień poprzez zapytanie ofertowe.

Oferta opakowań kartonowych

Jako doświadczony producent opakowań kartonowych do produkcji wykorzystujemy tekturę falistą dwuwarstwową, trzywarstwową i pięciowarstwową, tekturę litą oraz mikrofalę.

Oferujemy pudełka i kartony szare oraz jednostronnie i dwustronnie bielone, w pełnej gamie gramatur.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty standardowe (opakowania fasonowe i klapowe), niestandardowe (pudełka wielkogabarytowe i kompletne, tzw. set) lub kartony na indywidualne zamówienie. Na opakowaniach umożliwiamy wielokolorowy nadruk oraz kaszerowanie.

Nie wiesz jak dobrać opakowanie?

Nie martw się! My wiemy! Zadzwoń lub napisz do nas. Pomożemy wybrać odpowiednie do Twoich potrzeb opakowanie.

+48 43 825 30 15

poczta@opakowania-kartonowe.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.