Opakowania oprócz tego, że mają zapewnić odpowiednie przechowywanie i transport danego produktu, muszą być również przyjazne dla środowiska. W produkcji wykorzystujemy surowce odnawialne lub pochodzące z recyklingu czyli tektur, która ponadto jest biodegradowalna.

Zużyte kartony są świetnym materiałem do powtórnego przerobu jako makulatura, a recykling opakowań tekturowych jest przykładem racjonalnej gospodarki odpadami. Tektura może być wielokrotnie przetwarzana jako surowiec wtórny. W czasie produkcji tektury udział makulatury z niej uzyskanej może stanowić nawet 80% masy celulozowej.

Wszystkie działanie mające na celu ochronę środowiska podkreślają, że wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i społecznych. Dzięki recyklingowi m.in. możliwe jest:

  • ograniczenie zużycia surowców pierwotnych poprzez zastosowanie surowców wtórnych
  • obniżenie kapitałochłonności i energochłonności pozyskania i przetworzenia surowców pierwotnych
  • eliminacja opłat i kar z tytułu wytwarzania i gromadzenia odpadów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo opakowania z nadrukiem – jedno- lub wielokolorowym. Są one całkowicie bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ przy ich realizacji korzystamy z ekologicznych farb opartych na bazie wody, które nie powodują degradacji środowiska naturalnego.

Ekologia w opakowaniach

Ceny produktów

Każdy nasz produkt wyceniany jest indywidualnie. W celu otrzymania wyceny wypełnij formularz lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.

Oferta opakowań

Do produkcji wykorzystujemy tekturę falistą 2-warstwową, 3-warstwową i 5-warstwową, tekturę litą oraz mikrofalę.
Oferujemy opakowania szare oraz jednostronnie i dwustronnie bielone, w pełnej gamie gramatur.

Nie wiesz jak dobrać opakowanie?

Nie martw się! My wiemy! Zadzwoń lub napisz do nas. Pomożemy wybrać odpowiednie do Twoich potrzeb opakowanie.

+48 43 825 30 15

poczta@opakowania-kartonowe.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.