Opakowania ekologiczne oprócz tego, że mają zapewnić odpowiednie przechowywanie i transport danego produktu, muszą być również przyjazne dla środowiska. Jako doświadczony producent pudełek tekturowych i kartonów w produkcji wykorzystujemy surowce odnawialne lub pochodzące z recyklingu, czyli tektury, która ponadto jest biodegradowalna.

Opakowania i kartony z recyklingu

Zużyte kartony i pudełka są świetnym materiałem do powtórnego przerobu jako makulatura, a recykling opakowań tekturowych jest przykładem racjonalnej gospodarki odpadami. Tektura może być wielokrotnie przetwarzana jako surowiec wtórny. W czasie produkcji tektury udział makulatury z niej uzyskanej może stanowić nawet 80% masy celulozowej.

Wszystkie działanie mające na celu ochronę środowiska podkreślają, że wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych ma ogromne znaczenie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i społecznych. Dzięki recyklingowi m.in. możliwe jest:

  • ograniczenie zużycia surowców pierwotnych poprzez zastosowanie surowców wtórnych
  • obniżenie kapitałochłonności i energochłonności pozyskania i przetworzenia surowców pierwotnych
  • eliminacja opłat i kar z tytułu wytwarzania i gromadzenia odpadów

W naszej ofercie znajdziecie Państwo opakowania z nadrukiem – jedno- lub wielokolorowym. Są one całkowicie bezpieczne zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska naturalnego, ponieważ przy ich realizacji korzystamy z ekologicznych farb opartych na bazie wody, które nie powodują degradacji środowiska naturalnego.

Ekologia w opakowaniach

Ceny produktów kartonowych – cennik

Każdy nasz produkt wyceniany jest indywidualnie. W celu otrzymania wyceny wypełnij formularz lub skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.

Oferta opakowań kartonowych

Jako doświadczony producent opakowań kartonowych do produkcji wykorzystujemy tekturę falistą dwuwarstwową, trzywarstwową i pięciowarstwową, tekturę litą oraz mikrofalę.

Oferujemy pudełka i kartony szare oraz jednostronnie i dwustronnie bielone, w pełnej gamie gramatur.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty standardowe (opakowania fasonowe i klapowe), niestandardowe (pudełka wielkogabarytowe i kompletne, tzw. set) lub kartony na indywidualne zamówienie. Na opakowaniach umożliwiamy wielokolorowy nadruk oraz kaszerowanie.

Nie wiesz jak dobrać opakowanie?

Nie martw się! My wiemy! Zadzwoń lub napisz do nas. Pomożemy wybrać odpowiednie do Twoich potrzeb opakowanie.

+48 43 825 30 15

poczta@opakowania-kartonowe.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.