W branży opakowaniowej występuje wiele rodzajów tektur. Tektury możemy sklasyfikować m.in. po ilości warstw:

Budowa arkusza tektury:

A – wysokość fali
B – odstęp między wierzchołkami fali

Tektura

Tektura dwuwarstwowa (2w)

Składa się z papieru zewnętrznego oraz warstwy falowanej.Stosowana jest do wyrobu elementów zabezpieczających oraz amortyzujących m.in. do pakowania i ochrony mebli, szkła, armatury, drzwi itp. Tekturę stosuje się również do zabezpieczania przedmiotów w czasie transportu oraz jako przekładkę do pakowania. Nadaje się również do ochrony powierzchni przy pracach remontowych oraz jako wypełniacz do opakowań.
Tektura dwuwarstwowa (2w)

Tektura trzywarstwowa (3w)

Składa się z dwóch warstw płaskich oraz warstwy pofalowanej przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji opakowań, małych pudełek oraz jako przekładki paletowe. Tektura ta występuje w gramaturze od 420g/m2 do 500g/m2 oraz fali B, C, E-mikrofala).
Tektura trzywarstwowa (3w)

Tektura pięciowarstwowa (5w)

Przeznaczona jest przede wszystkim do produkcji opakowań, przekładek, narożników itp. o dużej wytrzymałości. Składa się z trzech warstw płaskich (dwie warstwy zewnętrzne oraz jedna wewnętrzna) oraz z dwóch warstw pofalowanych. Tektury pięciowarstwowe są kombinacją typów fal najczęściej jest to fala BC (B+C), spotyka się również kombinację fal EB, EC.
Tektura pięciowarstwowa (5w)

Tektura siedmiowarstwowa (7w)

Stosowana jest w celu jeszcze większego podniesienia wytrzymałości, w której użyte są trzy warstwy fali i cztery warstwy płaskie. Przeznaczona jest do produkcji opakowań o bardzo dużej wytrzymałości.
Tektura siedmiowarstwowa (7w)

Oferta opakowań kartonowych

Jako doświadczony producent opakowań kartonowych do produkcji wykorzystujemy tekturę falistą dwuwarstwową, trzywarstwową i pięciowarstwową, tekturę litą oraz mikrofalę.

Oferujemy pudełka i kartony szare oraz jednostronnie i dwustronnie bielone, w pełnej gamie gramatur.

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty standardowe (opakowania fasonowe i klapowe), niestandardowe (pudełka wielkogabarytowe i kompletne, tzw. set) lub kartony na indywidualne zamówienie. Na opakowaniach umożliwiamy wielokolorowy nadruk oraz kaszerowanie.

Nie wiesz jak dobrać opakowanie?

Nie martw się! My wiemy! Zadzwoń lub napisz do nas. Pomożemy wybrać odpowiednie do Twoich potrzeb opakowanie.

+48 43 825 30 15

poczta@opakowania-kartonowe.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.