człowiek na targach

Taropak to międzynarodowe targi techniki pakowania i etykietowania, które miały miejsce już 31 razy. Skupiają wokół siebie przedstawicieli wszystkich gałęzi branży:od opakowań wykonanych ze szkła, metalu, tworzyw sztucznych przez opakowania papierowe po zagadnienia dotyczące etykietowania i magazynowania.

Przede wszystkim: nowości

Każda kolejna edycja targów przynosi wiele nowości dotyczących opakowań, które mogą mieć zastosowanie w różnorakich gałęziach gospodarki. Podczas ostatniej – trzydziestej edycji – zwiedzający podziwiali nowatorskie urządzenia pakujące, roboty paletyzujące, taśmy do pakowania najnowszej generacji, przenośniki czy drukarki etykiet. Innowacyjne rozwiązania wzbudzały zainteresowanie zwłaszcza wśród zwiedzających, którzy mieli nadzieję, znaleźć tam możliwości, które pomogłyby im zyskać przewagę nad konkurencją.

Nowatorskie opakowania

Opakowanie, które przestało być już tylko zabezpieczeniem towaru, a zaczęło przejmować rolę swoistego narzędzia marketingowego, budującego wizerunek i przywiązanie do marki, stało się tematem warsztatów i wystawy: “Innowacyjne opakowania”. Przedstawiciele różnych firm w sposób praktyczny przedstawili proces produkcji opakowań, po czym odbyła się dyskusja, w trakcie której poruszono temat etykiety i jej biznesowego potencjału oraz najnowszych metodach jej wytwarzania, a także o opakowaniu jako narzędziu służącym do promocji wśród konsumentów oraz o nowinkach technologicznych polepszających pracę w drukarniach opakowań i etykiet.

Konferencje i konkursy

Poznańskim targom towarzyszą interesujące seminaria oraz inspirujące pokazy, jak równie dyskusje na tematy aktualnie najbardziej poruszające branżę. Oprócz rozmów na targach Taropak odbywają się także pokazy prac konkursowych. Art of Packaging to idealna okazja dla młodych, jeszcze studiujących projektantów i twórców opakowań, by zaprezentować swoje pomysły szerszej publiczności. Celem konkursu PAKSTAR jest stymulowanie i promowanie działań innowacyjnych w dziedzinie opakowań, zmierzających do doskonalenia opakowań oraz lepszej ochrony pakowanych wyrobów, a także zwiększenia ich konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym.

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.