kartonowa kartka

W chwili obecnej możemy zaobserwować zdecydowane nasilenie zainteresowania postawami proekologicznymi, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Czy owe trendy konsumenckie mogą mieć przełożenie na rynek opakowań papierowych? Zdecydowanie!

Drożej, ale ekologicznie

Wyniki badań konsumentów z całego świata pokazują, że tak zwani millenialsi tak bardzo cenią sobie dobro naszej planety, że są gotowi zapłacić za produkt więcej, jeśli jest on sprzedawany w opakowaniach ekologicznych. Ponad połowa osób urodzonych w latach 1980-2000, czyli przedstawicieli pokolenia millenium twierdzi, że opakowanie ekologiczne –  bezpieczne dla środowiska, ulegające biodegradacji lub wytworzone z materiałów pozyskanych z odpadów jest dla nich istotnym czynnikiem w doborze dóbr konsumpcyjnych.

Raporty przedstawiające wyniki badań millenialsów pokazują jednoznacznie, że wpływ zasad ekorozwoju na handel detaliczny będzie rósł wśród tej grupy.

Oczekiwania konsumentów a zwiększenie rentowności

Młodzi ludzie stają się coraz wrażliwsi na punkcie środowiska naturalnego i oczekują postaw proekologicznych w swoim otoczeniu. Dla wytwórców dóbr, detalistów i oczywiście producentów opakowań jest to jednoznaczny sygnał, którego nie wolno zignorować, ponieważ oznacza on zarazem i wyzwanie i szansę. Nie tylko na zachowanie właściwej dynamiki sprzedaży, lecz również na zwiększenie rentowności.

Młodzi bardziej świadomi niż inne grupy wiekowe

Wyniki najnowszych badań pokazują, że millenialsi są bardziej skłonni do wybierania produktów ekologicznych, niż pozostałe grupy wiekowe. Prawie 80% młodych konsumentów uważa, że opakowanie jest istotnym czynnikiem podczas podejmowania decyzji zakupowych, a nawet 85% z nich uznaje materiał opakowania za element wizerunku marki.

Dla porównania – wśród osób z pozostałych grup wiekowych ten odsetek wynosi 71%

Najnowsze trendy w zachowaniach zakupowych wśród młodych ludzi pokazują, że ekologiczne opakowania mogą otworzyć przed sprzedawcami i producentami opakowań nieoczekiwane możliwości podniesienia sprzedaży, jeżeli ich potencjał zostanie właściwie wykorzystany, dlatego warto poważnie rozważyć wykorzystanie opakowań opartych na surowcach odnawialnych.

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.