drugie życie kartonów

Nasze codzienne wybory decydują nie tylko o nas samych, ale także o środowisku, w którym żyjemy. Segregacja oraz recykling to jedne z podstawowych aspektów, o które należy zadbać, jeśli chcemy działać i myśleć ekologicznie. Nie bez znaczenia pozostają również wybory przedsiębiorstw. Myśl o naszym wspólnym losie powinna przyświecać każdemu z nas. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na ekologiczne, biodegradowalne tworzywa do pakowania, takie jak kartony. Co je wyróżnia oraz gdzie mogą znaleźć swoje zastosowanie? Okazuje się, że możliwości jest naprawdę niezliczona ilość, warto więc być ich świadomym.

Czy tektura może mieć drugie życie?

Mało kto z nas wie, że tekturę możemy recyklingować nawet do 10 razy! Ponowne wykorzystanie papieru jest powszechnie przyjęte do świadomości społecznej. Jednak nie każdy myśli podobnie o kartonach, które okazują się także ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Żeby jednak tektura mogła znaleźć się w użyciu kolejny raz, musimy zadbać o odpowiednią segregację. Kartony zabrudzone olejami itd. niestety nie będą już zdatne do użycia. Pozostałe zaś mogą być poddane recyklingowi. W czasie tego procesu pozyskiwana jest na nowo celuloza – czyli główny budulec kartonów. Wtedy to zużyte materiały są umieszczane w hydropulperum i zalewane są wodą. Po rozwłóknieniu tektury można wyprodukować z nich kolejne opakowania.

Powszechne wykorzystanie kartonów

Opakowania z tektury mogą odnaleźć swoje zastosowanie w wielu sytuacjach. Ich podstawowa rola to przechowywanie w bezpiecznych warunkach przedmiotów. Dlatego też kartony są wykorzystywane przede wszystkim w sprzedaży wysyłkowej.

Obecnie można zamówić opakowania kolorowe oraz spersonalizowane, które będą pełniły funkcję marketingową. Kartony są także wykorzystane w prywatnych gospodarstwach. Sprawdzają się idealnie przy segregacji naszych rzeczy, jak też w trakcie przeprowadzek. Dzięki nim możemy zapanować nad przedmiotami i trzymać je w określonych miejscach. Przyda się to zwłaszcza w przypadku pokoi dziecięcych i niezliczonej ilości zabawek.

Jak się okazuje, kartony to nie tylko powszechnie wykorzystywane opakowania wykonane z tektury. Jest to również produkt biodegradowalny i ekologiczny, który może być wykorzystany na nowo nawet do 10 razy. Warto więc spojrzeć na kartony innym okiem i znaleźć dla nich miejsce w swoim domu. Mogą one ułatwić proces porządkowania rzeczy i pozwolą utrzymać porządek.

Jeśli potrzebujesz opakowania kartonowe do swojej firmy, bądź do użytku prywatnego zapraszamy do kontaktu – https://www.amataska.pl/zapytanie/

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.