Przeprowadzka chyba większości z nas, kojarzy się z czymś wyczerpującym, co trzeba starannie i logistycznie zaplanować. Pakowanie ubrań, naczyń czy innych rzeczy składowanych na przestrzeni lat, tak aby nic się z nimi nie stało podczas przewożenia, może być wyczerpujące. Pierwszym ale i najważniejszym etapem przeprowadzki jest pakowanie. Ludzie, którzy kilka przeprowadzek mają za sobą, zapewne stwierdzą, że najlepiej będzie skorzystać z możliwości jakie dają pudełek z kartonu. Takie pudła można kupić gotowe w sklepie, ale są także inne sposoby. Jeżeli zastanawiacie się skąd wziąć kartony do przeprowadzki zdradzimy kilka możliwości:

Firma przeprowadzkowa zorganizuje pudełka

Jeśli zależy wam na czasie to warto po prostu wynająć firmę przeprowadzkową, która od a do z, zajmie się całą przeprowadzką. Ta opcja jest oczywiście najdroższa, ale za to mamy pewność, że firma zadba o wszystko. Od pudeł kartonowych po przewóz i wniesienie.

Na własną rękę – Skąd wziąć kartony do przeprowadzki?

Najbardziej ekonomiczny wariantem jest spacer po kilku osiedlowych sklepach lub większych marketach, tam możecie zapytać o kartony. Z reguły takie sklepy z chęcią pozbywają się zbędnej makulatury i pozwalają je zabrać za darmo. Warto podejść także do sklepów budowlanych, takich jak Castorama, Praktiker czy Obi. Mają sporo ciężkiego towaru więc jest większe prawdopodobieństwo, że kartony, które uda nam się zdobyć, będą mocniejsze i bardziej wytrzymałe. Jeżeli byliście już w sklepie ale akurat kartonów na stanie nie było, wystarczy spytać kiedy jest najbliższa dostawa. Zawsze można też poprosić życzliwego pracownika, aby odłożył nam kilka kartonów, wtedy macie pewność, że gdy już pójdziecie do sklepu, nie wrócicie z pustymi rękami.

Nie udało się, więc trzeba kupić

Jeżeli nie masz ochoty chodzić i szukać kartonów, można je oczywiście kupić. Wiele sklepów oferuje nie tylko opakowania tekturowe ale także całe zestawy przeprowadzkowe. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Przede wszystkim na cenę oraz na wytrzymałość kartonu. Im większy zestaw weźmiemy tym z pewnością cena będzie niższa. Warto decydować się na kartony składające się przynajmniej z 5 warstw. Do takich kartonów zapakujecie ciężkie i łatwo niszczące się rzeczy. Na drobne, lekkie rzeczy można zdecydować się na zwykłe kartony, dodatkowo wzmacniane taśmą. Rzeczy tłukące się można dodatkowo zabezpieczyć opakowaniem z tektury falistej, także dostępnym w internecie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.