zwinięta tektura

XXI wiek i era powszechnego dostępu do szybkiego internetu oraz stale rosnącej popularności zakupów za jego pośrednictwem przyczyniły się do wzrostu wymagań dzisiejszego konsumenta. Ogromna konkurencja wśród sklepów internetowych sprawiła, że sprzedawcy wręcz “rozpieszczają” nabywców oferując im warunki lepsze niż konkurencja: niższe ceny, szybszą dostawę, czy lepsze warunki zwrotu. Czy w takiej rzeczywistości jest miejsce na zadbanie o odpowiednie opakowanie kartonowe? Zdecydowanie tak!

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Bezproblemowy proces zakupowy na stronie www sklepu internetowego to zdecydowanie najważniejszy czynnik, aby wzbudzić zaufanie w kliencie. Co jednak zrobić, aby to zaufanie przekuć w lojalność do marki? Stworzyć spójne i konsekwentne wrażenie profesjonalnej obsługi. W tym momencie sprzedawcy internetowi często bagatelizują kwestię opakowań swoich produktów. Koncentrując się na szybkości i niskich kosztach transportu, bagatelizują kwestię odpowiedniego opakowania dóbr, które mają w swojej ofercie. Coraz częściej słyszy jednak głosy klientów, że otwieranie pudełka, czyli tak zwany Unboxing, to bardzo istotny element cyklu zakupowego i zaniedbanie tej kwestii zmniejsza naszą całościową opinię o produkcie i zakupach. W internecie aż roi się od filmików, w których ludzie nagrywają swoje reakcje po otwarciu dopiero co dostarczonej do nich przesyłki. Co wtedy jest eksponowane na filmie przez początkowe jego momenty? Opakowanie właśnie.

Przewaga w opakowaniu

W dzisiejszych czasach, gdy sklepy internetowe, producenci dóbr i ich sprzedawcy w coraz większym stopniu muszą wyróżniać się na tle konkurencji, to odpowiednie opakowanie towarów może stać się naszą przewagą. Z perspektywy jednostki, która zleca wykonanie opakowania liczą się efektywne i coraz bardziej inteligentne rozwiązania, które usprawnią proces pakowania czy załadunku oraz zmniejszą ilość zużytego materiału. Z kolei klienci oczekują wygodnego sposobu transportu i otwarcia opakowania oraz wyglądu adekwatnego do zamawianego produktu – przecież nikt nie chciałby dostać perłowego naszyjnika w szarym papierze pakowym. Zdecydowana większość produktów nabywanych on-line nadal dostarczana jest w prostych, jednolitych opakowaniach, które nie prezentują należycie jakości, tego co jest wewnątrz.Taka sytuacja może rozczarować.

Nie lekceważmy opakowania!

Opakowanie to bardzo często bagatelizowany element interakcji z klientem, często doprowadzając wręcz do jego frustracji. Klienci sklepów internetowych przyznają, że rozpakowywania zdecydowanie wpływa na poziom zadowolenia z zakupu. Oczywiście, najważniejsze, żeby produkty dotarły do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie dzięki solidnemu zabezpieczeniu, ale sposób otwarcia i prezencja stają się coraz ważniejsze.

Okazuje się, opakowanie może być niezwykle istotne. Jak zatem odpowiedzieć na duże wymagania klientów i rosnącą konkurencję? Odpowiednim opakowaniem. Design opakowania powinien odzwierciedlać wizerunek marki i jakość produktu, zapewniając klientowi nienaganne wrażenie podczas odbioru czy odpakowywania nabytych produktów. Ma także utrwalać w naszych oczach ogólny wizerunek firmy. Pudełka powinny też być łatwe do  odpakowania i zaklejania, warto także umożliwiać klientowi ponowne ich użycie w przypadku zwrotu.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.