Kartony wielkogabarytowe do przeprowadzek nie są powszechnie dostępnymi produktami na polskim rynku, ale to nie oznacza, że są nieosiągalne. Ich wykonanie można zlecić zewnętrznej firmie lub skorzystać z usług przewoźnika, specjalizującego się w logistyce. W części, duże opakowania bywają dostępne także w największych sieciach handlowych.

Opakowania wielkogabarytowe z kartonu

Wybór odpowiednich kartonów do przeprowadzki ma znaczenie

Na polskim rynku dostępnych jest stosunkowo wiele firm, które oferują potencjalnym klientom opakowania o ponadstandardowych gabarytach.

Warto korzystać z rozwiązań wiodących producentów, którzy są w stanie zrealizować także indywidualne zamówienie klienta, co jest gwarantem fachowej obsługi, a przy tym pozwala nie tylko zoptymalizować koszty, ale i zapewnić bezpieczny transport w wytrzymałych opakowaniach.

2 podstawowe kryteria, jakimi warto kierować się podczas zakupu opakowań wielkogabarytowych:

  • Rozmiar kartonu: warto zdecydować się na kartony o standaryzowanych, ale zróżnicowanych rozmiarach. W ten sposób łatwiej podzielić przedmioty na kategorie, np. książki, ubrania, elektronikę oraz pozostałe. Mniejsze i większe kartony to także oszczędność kosztów transportu i łatwiejsze zagospodarowanie przestrzeni w samochodzie.
  • Grubość kartonu: w zakresie grubości kartonu warto zasięgnąć opinii specjalistów lub zdecydować się na kartony o przynajmniej 5 warstwach, które chociaż są znacznie droższe od popularnych opakowań 3-warstwowych, to zapewniają bezpieczeństwo przy przenoszeniu sprzętu z miejsca na miejsce (dot. przede wszystkim sprzętu elektronicznego i małego AGD).

Koszty, czyli ile powinieneś zapłacić za dobry karton do przeprowadzki

Trudno o podanie jednoznacznej wyceny kosztów zakupu lub realizacji zamówienia opakowań wielkogabarytowych, ponieważ zakres ofertowy jest dość zróżnicowany, a znaczna część takich kartonów wykonywana jest na indywidualne zlecenie.

W przypadku kartonów używanych, koszt nie powinien przekraczać kilkudziesięciu groszy lub kilku złotych za sztukę. W przypadku nowych, dużych opakowań o rozmiarach powyżej 50 centymetrów głębokości, szerokości i wysokości, należy liczyć się z kosztami na poziomie kilkunastu złotych za 1 egzemplarz.

Bardziej przystępne ceny detaliczne na ogół zapewniają wybrane sieci handlowe, ale w tym zakresie należy liczyć się z produktami o prawdopodobnie obniżonej, jakości wykonania lub niewystarczającej liczbie warstw i tak np. zamiast wytrzymałych kartonów 5-warstwowych, supermarkety sprzedają tylko te 3-warstwowe, które nie nadają się do transportu elektroniki.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.