Zastosowań kartonów oraz opakowań kartonowych jest całe mnóstwo. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Jakie są najczęstsze zastosowania kartonów w naszych domów? Przeprowadziliśmy ankietę, w której wzięło udział 100 gospodarstw domowych, zarówno jednoosobowych, jak i pięcioosobowych. Zapraszamy do zapoznania się z interesującymi wynikami ankiety. Do najczęstszych pomysłów związanych z zastosowaniem kartonów w gospodarstwach domowych należą:

  • przechowywanie przedmiotów
  • przechowywanie kosmetyków (tutaj dominowały kobiety)
  • piórnik na biurko
  • opakowanie na domowe ciasto (szczególnie tort)
  • ozdoby choinkowe
  • domek dla lalek naszej córki (pomysł kreatywnych mam)
  • legowisko dla zwierząt (wystarczy włożyć miękki koc do pudełka)
  • uporządkowanie kabli (wystarczy, że po obu stronach kartonu wytniemy
  • przechowywanie dokumentów
  • skarbonka

Wszystko zależy od kreatywności naszej i naszych bliskich. Kartony najczęściej stosujemy jako miejsce do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Kobiety najczęściej w małych kartonach przetrzymują niewielkie opakowania z kosmetykami oraz lakiery do paznokci. Opakowania kartonowe, nawet jeżeli mają nieciekawy kolor, możemy dowolnie ozdobić. Wówczas tworzą one fantazyjne mini magazyny na nagromadzone przedmioty i jednocześnie stają się ozdobą naszego domu.

Z kartonów można również wyczarować różnorodne piórniki na biurko dla naszych pociech. Dodatkową atrakcją będzie przyozdabianie ich wspólnie z naszym dzieckiem. Dzięki takim wspólnym pracom możemy pomóc naszym pociechom w zbudowaniu dodatkowym umiejętności manualnych i rozwinięciu kreatywności.

Kolejnym zastosowaniem, które sprawdza się doskonale jest zastosowanie kartonu jako legowisko dla naszego pupila, szczególnie kota bądź mniejszego psa. Wystarczy, że pudełko wyłożymy miękkim kocykiem i mamy wygodne legowisko dla naszego ulubieńca.

Ile ludzi tyle pomysłów. A jaki pomysł mają Finowie?

Wyprawka dla dziecka - Finnish Baby BoxKażdy nowonarodzony Fin otrzymuje od kraju niezwykle ciekawą wyprawkę. Co to ma wspólnego z kartonami? Wbrew pozorom bardzo dużo, bowiem w kartonowym pudełku o finezyjnych kolorach rodzice otrzymują bardzo bogatą wyprawkę dla swojego dziecka Finnish Baby Box. Ta tradycja istnieje od osiemdziesięciu lat, jednak dopiero niedawno świat usłyszał o niezwykłej popularności tego rozwiązania. To rodzaj polskiego „becikowego”, ale trzeba przyznać, w bardzo miłej formie. Warto podkreślić, że w ozdobnym pudełku znajduje się wysokiej klasy materac. Wielu Finów wykorzystuje je jako łóżeczko dla noworodka. Same plusy! Wiedzmy również, że Finowie mają wybór – mogą wybrać opcję owej wyprawki dla dziecka, ale mogą również zamiast tego pobrać 140 euro. Większość wybiera jednak fantastyczną wyprawkę.

Finnish Baby Box - dziecko

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.