pudełka na elektronikę

Rozwój technologii i idące za nim nowe zwyczaje konsumentów sprawiły, że co chwilę jesteśmy zasypywani nowymi wersjami urządzeń, z których korzystamy w życiu codziennym. Mniejszy telefon, większy telewizor, bardziej płaski laptop – to, co dla konsumenta jest udogodnieniem, niejednokrotnie stanowi wyzwanie dla producenta opakowań. Podobnie w przypadku regularnych zakupów spożywczych – coraz więcej ludzi wybiera mniejsze opakowania.

Zmiany demograficzne

Tendencje demograficzne stale się zmieniają. Rodziny, gdzie tylko jeden rodzic samotnie wychowuje dziecko i małe domy są coraz bardziej powszechne i wymagają mniejszych ilości produktów, a co za tym idzie – na regularnych zakupach w sklepach wybierają mniejsze opakowania. Z drugiej strony – sugerując się ekonomią – większe opakowania potrafią kosztować mniej w przeliczeniu na kilogram, dlatego w niektórych sytuacjach wybiera się właśnie je, żeby było taniej. W odpowiedzi marki potrzebują większej liczby rozmiarów, większej liczby jednostek i krótszych serii produkcji.

Projekty opakowań

W dzisiejszych czasach marki nie mogą utrzymywać jednego projektu opakowania przez dłuższy czas, tak jak to miało miejsce do tej pory. Strategie marek muszą dostosowywać się do obowiązujących trendów. Dziś opakowanie jest częścią strategii marketingowej – przykładem jest Oreo; produkt pozostał taki sam, ale Oreo ciągle zmieniało paczki, co czyniło je bardziej atrakcyjnym. Dodatkowo cykl życia opakowań zmniejszył się z dwóch lat do sześciu miesięcy.

Tektura jak Ford

W branży falistej od wielu lat branża panowało motto Forda z początku ubiegłego stulecia – „Może sobie pan zażyczyć samochód w każdym kolorze, byle by był to czarny”. W przypadku pudeł z tektury falistej był to dowolny kolor, o ile jest brązowy. Marki są spragnione używania zewnętrznej powierzchni pudełka do promowania siebie. Przy zakupach online staje się to ważniejsze, ponieważ za każdym razem, gdy otrzymasz pudełko lub otworzysz opakowanie, będzie to okazja do wzmocnienia przekazu marki.

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.