O zaletach opakowań kartonowych możemy mówić niemalże w nieskończoność. Dlaczego tak się dzieje i co przemawia za tym, że stały się one aż tak bardzo popularne, a wzrost zainteresowania tym surowcem wzrasta gwałtownie z roku na rok?

  • cena
  • łatwość w eksploatacji
  • możliwość dopasowania kształtu i pojemności do potrzeb
  • łatwość transportu oraz przechowywania

Cena, czyli czynnik decydujący?

Linia produkcyjna opakowań kartonowychZapytacie zapewne czy w XXI wieku cena jest czynnikiem determinującym wybór opakowania. Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem brzmi: „Tak i nie”. Cena odgrywa ogromną rolę, szczególnie dla docelowego odbiorcy. Oczywiście przedsiębiorcy dążą do maksymalnego obniżenia kosztów produkcji. Czy korzystna cena może iść w parze z wysoką jakością? W przypadku opakowań kartonowych jak najbardziej tak. Warto pamiętać, że cena takiego opakowania jest o kilkanaście procent niższa od opakowań produkowanych z innych surowców do tego przeznaczonych, jak np. tworzywa sztuczne.

Co może „ukryć” w sobie opakowanie kartonowe?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, bowiem opakowanie takie może zawierać praktycznie wszystko. Opakowanie może być typowe, czyli tekturowe, bądź zawierać powłokę z tworzywa sztucznego. Opakowania mają bardzo szerokie spectrum zastosowania., w każdej dziedzinie przemysłu oraz w każdej dziedzinie życia. Mogą przybierać wiele kształtów oraz mogą posiadać wiele rozmiarów. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Ich funkcjonalność jest ogromna. Również transport opakowań tekturowych jest bardzo prosty, bowiem jest to materiał nie tylko lekki, ale również bardzo plastyczny.

Ekologia, czyli wyzwanie XXI wieku

Opakowania kartonowe są nie tylko niedrogie, łatwe w transporcie oraz wielofunkcyjne. Są one również ekologiczne, co w XXI wieku odgrywa ogromną rolę i ma znaczenie na skalę światową. Staje się to niejako trend w dzisiejszym świecie „packaging’u”. Można to zauważyć nie tylko po licznych wpisach na forach, ale również po liczbie konferencji, które są poświęcone właśnie tematyce opakowań. Wielu czołowych przedstawicieli największych firm podkreśla zalety kartonów jako nowoczesnych opakowań XXI wieku.

Co jeszcze?

Warto podkreślić, że żywność przechowywana w kartonach zachowuje długi czas walory smakowe oraz organoleptyczne. Samo opakowanie można poddawać recyclingowi w najszerszym możliwym zakresie. Nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ jest wykonane z surowców naturalnych, które są w 100% biodegradowalne. A na to przecież stawiamy. Czyli… same zalety? Zdecydowanie tak!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.