pudełka ozdobne w domu

Własnoręcznie tworzone elementy wystroju mieszkania są nie tylko unikalną ozdobą, ale również powodem do dumy. Tutoriale DIY (ang. Do It Yourself) biją rekordy popularności, a samodzielne tworzenie różnego rodzaju przedmiotów to sposób na relaks i kreatywne spędzanie wolnego czasu. A najlepsze jest to, że efektowne rzeczy możemy wyczarować z zupełnie niepozornych przedmiotów – jednym z nich jest kartonowe pudełko!

1. Organizer na biżuterię

Aby stworzyć wyjątkowy organizer na biżuterię wystarczy jedno lub dwa kartony wielkości pudełka po butach. Wszystko, co musimy zrobić to pocięcie jednego pudełka tak, aby otrzymać kilka ścianek, na których umieścimy naszą biżuterię za pomocą haczyków. Możemy je zamontować zarówno na ścianach pudełka, jak i na pokrywce. Ustawiamy je pionowo w przykryciu drugiego pudełka i gotowe! Teraz wystarczy zamocować kilka haczyków, na których powiesimy pierścionki i naszyjniki. Kolczyki możemy po prostu wbić sztyftami bezpośrednio w karton – w ten sposób będą zawsze na widoku i pod ręką.

2. Organizer na gazety

Choć mogłoby się wydawać, że w dobie powszechnej cyfryzacji kupowanie gazet odchodzi do lamusa, wiele osób nadal lubi kartkować swoje ulubione magazyny w tradycyjnej wersji. Jeśli dodatkowo je kolekcjonujemy, warto samodzielnie stworzyć prosty organizer na prasę. Wystarczy wyciąć w kartonowym pudełku odpowiedni otwór i ustawić je pionowo. Aby taki organizer prezentował się ciekawie i stał się ozdobą mieszkania, możemy okleić go kolorową taśmą klejącą (dostępną w sklepach z drobiazgami) lub pomalować farbami – wszystko zależy od naszych upodobań.

3. Kartonowe półki

Dla prawdziwych fanów DIY świetnym pomysłem będzie przygotowanie półek na domowe drobiazgi. Pudełka z kartonu (ich wielkość zależy od naszych preferencji oraz miejsca na ścianie) malujemy ulubionym kolorem, a ich wnętrza malujemy lub wyklejamy kolorowym papierem – dzięki temu przedmioty, które tam ustawimy, będą prezentować się wyjątkowo. Takie półki możemy łatwo zamontować na ścianie przy pomocy taśmy montażowej. Pamiętajmy jednak, aby nie umieszczać na kartonowych półkach ciężkich figurek czy świec i innych elementów dekoracyjnych.

4. Organizer na buty

Jeśli jesteśmy fanami obuwia i mamy wiele pudełek, możemy zamienić je w unikalny organizer na wiele par butów. Każde pudełko musimy rozciąć i złożyć w taki sposób, aby ułożyć z niego podłużny trójkąt. Miejsce zetknięcia dwóch ścianek zaklejamy taśmą lub klejem szewskim i gotowe! Buty możemy przechowywać zarówno wewnątrz tak przygotowanego pudełka, jak i pomiędzy pudełkami – wystarczy ustawić je jedno na drugim. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego gromadzenia wielu kartonów, a buty będą zawsze na widoku – pomoże to zaoszczędzić czas w trakcie porannego kompletowania garderoby.

5. Domowa pasmanteria

Pudełka z kartonu to idealny materiał na własnoręczne przygotowanie miejsca na wszelkiego rodzaju nici, muliny, igły i inne akcesoria do szycia. Wystarczy wbić w karton od spodu kilka małych gwoździ, na których umieścimy zwoje nici. Pozostałe przedmioty możemy przechowywać w pudełku, w którym wydzielimy mniejsze przestrzenie poprzez wyklejenie go mniejszymi fragmentami kartonu. W ten sposób stworzymy swoiste ścianki działowe, rozgraniczające miejsce dla poszczególnych elementów pasmanteryjnych, takich jak wstążki, igły czy guziki.

 

Pudełka z kartonu mogą mieć wiele zastosowań. Te opisane wyżej to idealne propozycje dla fanów DIY, którzy uwielbiają własnoręcznie tworzyć unikatowe ozdoby i organizery. Istnieje wiele możliwości jakie daje nam ten materiał, np tworzenie ekologicznych zabawek dla dzieci Gwarantujemy, że będą nie tylko praktyczne, ale i efektowne – z pewnością przyciągną uwagę zarówno pozostałych domowników, jak i odwiedzających nas gości.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.