Urodziny, pierwsza komunia, chrzciny, a może parapetówka przyjaciół? Bez względu na okoliczności chcemy, aby nasz prezent wyglądał okazale i wpisywał się w gust obdarowanych. Możemy jednak zrobić coś jeszcze – sprawić, by już samo opakowanie podarunku wzbudzało zachwyt. Jak to zrobić? Wystarczy wykorzystać… tekturę!

Sztuka pakowania prezentów

Niestandardowe pakowanie prezentów wydaje się nieco skomplikowane, jednak wystarczy poznać kilka prostych trików, dzięki którym nasz podarek będzie prezentował się wyjątkowo. Pamiętajmy, że estetyczne i dopasowane do gustu danej osoby opakowanie prezentu to dowód na to, że nam na niej zależy. Sprytne zapakowanie może dodatkowo wprowadzić element zaskoczenia do nieco skostniałego rytuału odpakowywania podarków – jeśli jubilat czy solenizant nie będzie się spodziewał, co znajdzie w środku, obserwowanie jego reakcji może stać się wyjątkowo radosną chwilą spędzoną w gronie najbliższych. Jak zatem oryginalnie zapakować prezent? Oto kilka prostych, ale bardzo efektownych pomysłów.

 

1.     Tektura i odrobina koloru

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie kartonowego pudełka i kolorowych elementów, takich jak wstążki, papier czy pompony, a nawet kawałki muliny. Prezent pakujemy w odpowiednich rozmiarów karton (bez problemu dopasujemy go do każdego podarku – od niewielkiego portfela po sprzęt AGD czy kompletu pościeli), a następnie ozdabiamy go wielobarwnymi dodatkami. Świetnie sprawdzi się np. przyklejenie wzorzystego papieru na wybrany fragment kartonu czy doczepienie puchatych pomponików, które znajdziemy w pasmanteriach czy sklepach z drobiazgami. Polecamy również wykorzystanie muliny – możemy za jej pomocą “napisać” imię obdarowanej osoby na kartonie lub stworzyć nietypowe wykończenie na środku pudełka zamiast standardowej kokardy.

2.     Papier

Papier daje nam niemal nieskończone możliwości kreatywnego zapakowania prezentu – wszystko zależy od tego, na jaki jego rodzaj się zdecydujemy. Najprościej poszukać papieru we wzory nawiązujące do zainteresowań osoby, której chcemy podarować prezent. Jeśli nie znajdziemy go w sklepach stacjonarnych, możemy zamówić go w internecie. Z kolei jeśli chcemy włożyć więcej wysiłku w przygotowanie opakowania prezentu, kupmy zwykły szary papier i puśćmy wodze fantazji! Możemy pomalować go kolorowymi flamastrami, ozdobić wzorzystą taśmą klejącą, nanieść na niego wzory za pomocą stempelków czy przewiązać fantazyjnymi wstążkami.

3.     Pudełka w różnych kształtach

Ostatni pomysł wymaga najwięcej zdolności manualnych, ale zapewnia spektakularny efekt. Mowa o tekturowych pudełkach w różnych kształtach – tak opakowany prezent z pewnością wzbudzi zachwyt nie tylko osoby obdarowanej, ale i wszystkich zgromadzonych gości. Jak to zrobić? Wystarczy zaopatrzyć się w tekturę, nożyczki lub nożyk i klej (najlepiej szewski). Później musimy już tylko wyczarować za ich pomocą opakowanie, które będzie nawiązywać do prezentu lub zainteresowań danej osoby. Chcecie podarować komuś biżuterię? Zamiast włożyć ją do kupionego pudełka, lepiej samodzielnie przygotować opakowanie w kształcie serduszka. A może szykujecie niespodziankę dla malucha w postaci zdalnie sterowanego auta? Już samo opakowanie w kształcie prostego samochodu wzbudzi zachwyt dziecka!

Oryginalnie zapakowany prezent to sygnał dla osoby obdarowywanej, że nam na niej zależy i chcemy wywołać uśmiech na jej twarzy jeszcze zanim odkryje, co jest podarkiem. Sztuka pakowania prezentów nie jest trudna, jeśli zgromadzimy odpowiednie materiały i potraktujemy ją jak dobrą zabawę!

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.