Tekturowe łóżka dla sportowców na Olimpiadzie Tokio 2020

Tekturowe łóżka w wiosce olimpijskiej? Jako producent opakowań kartonowych jesteśmy na tak! Tegoroczni organizatorzy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 postawili na ekologiczne rozwiązania. Łóżka sportowców zostaną wykonane z tektury a po zakończeniu zawodów przekazane do recyklingu. W ten sposób Japończycy chcą dać przykład światu, że można budować areny na igrzyska w duchu ekologii.

W trosce o środowisko naturalne mieszkania w wiosce olimpijskiej przygotowane dla najlepszych na świecie sportowców będą wyposażone w tekturowe łóżka. Organizatorzy zapewniają, że łóżka wykonano z tektury o wysokiej wytrzymałości, są ekologiczne, komfortowe i przystosowane do potrzeb uczestników imprezy. Takashi Kitajima – Dyrektor wioski olimpijskiej – deklaruje, że łóżka tekturowe są w stanie udźwignąć 200 kilogramów i są solidniejsze niż drewniane, a ich długość wynosi ponad 210 centymetrów. Łącznie zostało przygotowanych 26 tysięcy łóżek z tektury.

Tekturowe łóżka w Tokio 2020

Tekturowe łóżka dla olimpijczyków Tokio 2020 / fot. Xinhua/Du Xiaoyi / Foto: East News

Łóżko z tektury w Tokio 2020

Łóżko z tektury w wiosce olimpijskiej Tokio 2020 / fot. Xinhua/Du Xiaoyi / Foto: East News

Produkt jest na tyle wyjątkowy i oryginalny, że wzbudza żywą reakcję samych sportowców. Zawodnicy przede wszystkim mają obawy o wytrzymałość łóżek tekturowych, jednak po pierwszych wizytach konstrukcja wydaje się mocna i trwała.

Nie tylko łóżka z tektury, ale także i materace sportowców z Tokio zostaną poddane ponownemu przetworzeniu. Po zakończeniu zawodów z kartonowych ram łóżka oddanych do recyklingu powstaną opakowania tekturowe do dalszego użytku. Natomiast z materaców – przedmioty z tworzyw sztucznych.

Łóżka z tektury to nie jedyne ekologiczne aspekty Igrzysk

Łóżka z tektury to nie jedyne ekologiczne aspekty letnich Igrzysk Olimpijskich. Jakiś czas temu organizatorzy poinformowali, że medale sportowców zostaną wykonane z elektrośmieci. W tym celu zebrano ponad 6 milionów drobnych urządzeń i smartfonów, z których inżynierowie odzyskali ponad 30 kilogramów złota, 3 tysiące kilogramów srebra i 2 tysiące kilogramów brązu. Dodatkowo znicz olimpijski powstał z odpadów aluminiowych, a podia zostaną wykonane z przetworzonych odpadów domowych i morskich śmieci.

Bardzo nam się podoba taki trend. Wszyscy razem powinniśmy zadbać o stan naszej planety. Opakowania z tektury są nie tylko tańsze w produkcji, ale także o wiele bardziej przyjazne dla środowiska (sprawdź opakowania ekologiczne z recyklingu). Tektura jest w pełni biodegradowalna i może zostać poddana recyklingowi nawet do 7 razy. Sprawdź naszą ofertę opakowań kartonowych i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.