Przedstawiciele giganta z Mointain View podczas ostatniej konferencji I/O w San Francisco nagrodzili gości nowoczesnym projektem kartonowego opakowania na urządzenie mobilne, które ma zapewnić namiastkę rozszerzonej rzeczywistości.

„Google Cardboard”: kartonowe podejście do tematu Virtual Reality

Pracownicy Google zaprezentowali projekt Google Cardboard, czyli budżetowej nakładki na smartfona, w całości wykonanej z kartonu.

Google Cardboard - okulary z kartonu

Okulary są w pełni kompatybilne z urządzeniami, pracującymi w oparciu o mobilny system Android, w którym użytkownik instaluje specjalną aplikację, która została udostępniona w ramach sklepu Google Play, a następnie montuje nakładkę na swoje urządzenie. Kartonowe pudełko gwarantuje możliwość wyświetlania wybranych usług Google w standardzie przestrzennym, a w tym m.in. YouTube oraz Earth.

Rozszerzona rzeczywistość dla wszystkich

Pracownicy pytani o cel stworzenia produktu, jakim jest Google Cardboard zapewniają, że to pewna namiastka tego, co zapewniają profesjonalne, drogie urządzenia do VR. Za projekt odpowiedzialny jest zespół entuzjastów korporacji, który wprowadził kartonowe pudełko w ramach eksperymentu, dlatego oficjalnie – ten produkt nie trafi do sprzedaży przez giganta.

Na łamach serwisu dla deweloperów (źródło: Google Cardboard) udostępnione zostały wszystkie niezbędne materiały referencyjne, które mogą być wykorzystane do stworzenia własnych okularów VR wraz z pełną specyfikacją dotyczącą kartonu, kształtu oraz wielkości soczewek i pozostałych komponentów.

Programiści otrzymali dostęp do bibliotek SDK, w celu projektowania aplikacji, wspierających kartonowe okulary Cardboard we własnym zakresie.

Google Cardboard pojawiło się w sprzedaży sklepu DODOcase w cenie niespełna 20 dolarów za egzemplarz (DODOcase jest sklepem fascynatów ręcznie projektowanych akcesoriów na urządzenia mobilne, a nie oficjalnym kanałem dystrybucji Google).

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.