słomki

Zaledwie kilka tygodni temu gubernator Jerry Brown uczynił z Kalifornii pierwszy stan w Stanach Zjednoczonych, w którym prawnie zabroniono podawać klientom restauracji plastikowych słomek do napojów. Chociaż jest to precedens legislacyjny, akt ten zyskał niezwykłą popularność wśród firm i samorządów lokalnych w całym kraju, a wielu z nich obiecało całkowicie zakończyć używanie plastikowych słomek i opakowań do końca 2018 roku.

Zakaz używania plastikowych opakowań i słomek do napojów wykonanych z tego materiału  powinien pokazać wagę, jaką konsumenci przywiązują do ochrony środowiska. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, nadszedł czas, aby nadać priorytet zrównoważeniu – nie tylko w odniesieniu do plastikowych słomek, ale także w odniesieniu do opakowań produktów. Opakowanie przyjazne dla środowiska jest możliwe dzięki odpowiedniemu planowi zmian i odpowiednim materiałom.

Zakaz plastikowych słomek jest pozytywnym krokiem w kierunku minimalizowania materiałów nienadających się do recyklingu i nieprzyjaznych dla środowiska, ale jest to zaledwie ułamek o wiele większej całości. W miarę jak coraz więcej firm i instytucji rządowych zwraca na to uwagę, konieczne jest zapewnienie, że Twoja firma rozważa możliwość zastosowania bardziej zrównoważonych materiałów i opcji pakowania.

I choć tworzywa sztuczne zostały nadużywane w ostatnich latach, miało to swój cel. Trwałość i mniejsze dostawy towarów są równoznaczne z mniejszą emisją dwutlenku węgla i mniejszymi śladami dla łatwo psujących się produktów, a lekkie opakowania znacznie zmniejszają zużycie ropy i gazu dla dostaw wspomnianych towarów. Ważne jest, aby ekologiczne alternatywy plastikowych opakowań również posiadały jego cechy.

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: unsplash.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.