pokój dziecięcy

Niepozorne pudełka tekturowe mogą nam pomóc w wielu sytuacjach. Doskonale sprawdzą się nie tylko jako element organizacji domowej przestrzeni, ale również jako ozdoba czy pomysł na kreatywne zabawy z dzieckiem. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar i puścić wodze fantazji! Oto 3 nietypowe zastosowania kartonowych pudełek.

1. Wciągające zabawy z najmłodszymi

Pudełka z kartonu to prawdziwa kopalnia inspiracji do kreatywnych i wciągających zabaw z dziećmi. Dzięki nim wolne popołudnia staną się rodzinne i ciekawe. Do świetnej zabawy wystarczy nam wieczko od pudełka. Kilka prostych kroków wystarczy, aby zamienić je w boisko do piłki nożnej! Dno wieczka wykładamy zielonym blokiem rysunkowym lub technicznym, rysujemy na nim białe linie, a na krańcach wieczka wycinamy „bramki”. Teraz wystarczy w bokach wieczka wyciąć niewielki otwory i przewlec przez nie rozcięte gumki recepturki – posłużą nam jako siła napędowa małych pomponów czy nakrętek, które będą pełniły funkcję piłkarzy i piłki. Wiele godzin znakomitej zabawy gwarantowane!

2. Uporządkowanie rodzinnych zdjęć i pamiątek

Rodzinne pamiątki i sentymentalne drobiazgi są dla nas niezwykle cenne. Jednak nie zawsze umiemy je prawidłowo przechowywać – potrafią zalegać w szufladach lub panoszyć się po całym domu, nie zajmując należnego im miejsca. Tymczasem wystarczy kilka kartonowych pudełek, aby zapanował ład, a nasze wspomnienia uchwycone na fotografiach zyskały nowy wymiar. Albumy fotograficzne możemy przechowywać w kartonie, w którego wieczku wytniemy otwór i zakleimy go bezbarwną folią. Dzięki temu „podglądowi” będziemy wiedzieć, czego szukamy. W mniejsze pudełka możemy włożyć fotografie luzem, podobnie jak niewielkie pamiątki, które tak chętnie kolekcjonujemy. W ten sposób nie tylko znajdziemy dla nich miejsce, ale uchronimy je także przed kurzem.

3. Efektowne ozdoby domowe

Opakowania wielkości pudełka do butów dają nam prawdziwe pole do popisu! Możemy z nich stworzyć efektowne elementy dekoracyjne, które z pewnością przykują uwagę gości. Pierwszym pomysłem jest prosta ramka na zdjęcie. Wystarczy nakleić je na środek wieczka, a resztę powierzchni okleić kolorowym papierem. Możemy również stworzyć z nich organizer na biżuterię – wystarczy kupić kilka haczyków i wbić je w pudełko. Świetnym pomysłem będzie także własnoręcznie wykonana instalacja na ścianę. W tym przypadku wieczka od pudełek możemy okleić wybranym wzorzystym papierem, pomalować je farbą lub nakleić na nie kokardki, guziki naszywki (można je znaleźć w pasmanteriach). Kilka tak ozdobionych wieczek mocujemy następnie na ścianie, tworząc barwną i unikalną instalację.

Kartonowe pudełka służą nie tylko do przechowywania – możemy za ich pomocą całkowicie odmienić nasze wnętrze i spędzić kreatywnie czas z najbliższymi. Są świetnym materiałem zarówno do zabaw z dziećmi, jak i do rozwinięcia w sobie talentu dekoracyjnego. To tanie, ale i bardzo efektowne rozwiązanie naszych domowych dylematów – warto je wypróbować!

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.