Rosnąca popularność sprzedaży internetowej wymusiła na producentach konieczność poszukiwania tanich i szybkich sposobów pakowania i wysyłania przedmiotów. Najpopularniejsze z nich to kartonowe pudełka i koperty wypełnione folią bąbelkową. Jak każde rozwiązanie, także i te posiadają swoje wady i zalety. W jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się karton, a kiedy warto spakować przesyłkę w kopertę bąbelkową?

Zalety kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe stały się alternatywą dla kartonów przede wszystkim ze względu na kompaktowe rozmiary. Zapakowanie niewielkiego przedmiotu w karton wiąże się bowiem z automatycznym zwiększeniem rozmiaru przesyłki, a co za tym idzie – z większym kosztem jej nadania. Dlatego też koperty wypełnione folią bąbelkową stanowią dzisiaj podstawowy rodzaj opakowania małych i lekkich przedmiotów.

Główną zaletą tego typu kopert jest brak konieczności dodatkowego ich zabezpieczenia w postaci oklejenia taśmą klejącą. Wystarczy włożyć przedmiot do środka, zaadresować i zakleić kopertę. Dodatkowym atutem jest również duża odporność na uszkodzenia – folia bąbelkowa to bowiem jeden z najlepszych amortyzatorów (szczególnie jeśli mamy do dyspozycji dużą jej ilość). Dzięki temu możemy w taki sposób zapakować nawet elektroniczne przedmioty niewielkich rozmiarów, takie jak odtwarzacz mp3, telefon komórkowy czy smartwatch. Nie zapominajmy również o tym, że koperta trafia bezpośrednio do skrzynki pocztowej adresata – obniża to więc koszty dostawy w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami z kartonu. Są jednak sytuacje, w których to właśnie te ostatnie sprawdzą się najlepiej.

Kiedy wybrać karton do pakowania przesyłki?

Tekturowe opakowania powinny być naszym podstawowym wyborem w sytuacji, kiedy musimy nadać przedmiot większych rozmiarów lub wyjątkowo delikatny. Koperta bąbelkowa sama w sobie jest niewielka, a dodatkowo ma także ograniczoną wagę. Tym samym nie spakujemy w nią niewielkiego, ale ciężkiego przedmiotu. Z oczywistych względów nie nadaje się ona również do przesyłania przedmiotów podatnych na uszkodzenia, takich jak porcelana lub większe elektroniczne gadżety. W takiej sytuacji wzrasta ryzyko rozklejenia koperty i wypadnięcia cennych rzeczy. Musimy dodatkowo pamiętać o tym, że kartony są lepiej traktowane przez przedstawicieli firm kurierskich. Dostawca zdecydowanie delikatniej obchodzi się z przesyłką zapakowaną w karton (nawet małych rozmiarów) niż z kopertą, która zajmuje niewiele miejsca i często jest przerzucana. W takiej sytuacji dobrym wyjściem będzie ubezpieczenie przesyłki lub polecenie jej dostarczenia zaufanej firmie kurierskiej.

Kartony mają jeszcze inną zaletę – pozwalają na wysyłkę większej liczby przedmiotów w jednej paczce. Nawet jeśli wysyłamy delikatne rzeczy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je w jednym kartonie – wystarczy wyłożyć go dodatkową warstwą ochronną (np. gazetami, papierem czy folią bąbelkową), a pomiędzy przedmiotami wstawić specjalne separatory. Na koniec pozostaje oklejenie pudełka taśmą klejącą, która doskonale zabezpieczy karton przed niespodziewanym otwarciem w czasie transportu.

Koperty wypełnione folią bąbelkową do doskonały wybór w przypadku, kiedy chcemy wysłać przedmiot niewielkich rozmiarów oraz stosunkowo lekki – łatwość przygotowania takiej przesyłki, dobry poziom ochrony oraz niskie koszty wysyłki to największe zalety takiego rozwiązania. Jednak jeśli zależy nam na bezpiecznej wysyłce rzeczy o większych gabarytach oraz podatnych na uszkodzenia, sięgnijmy po opakowanie z kartonu. Możemy również połączyć zalety obu tych rozwiązań, czuli owinąć daną rzecz w folię bąbelkową i dopiero w takiej postaci zapakować ją do kartonu. Dzięki temu zyskamy pewność, że przedmiot dotrze do adresata w nienaruszonym stanie.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.