opakowanie z kokardą

Wejście detalistów w handel internetowy to zjawisko widoczne zarówno w branży spożywczej oraz innych obszarach handlu detalicznego. Udział sprzedaży internetowej z roku na rok rośnie, jak ta sytuacja przekłada się na rynek opakowań tekturowych?

Detaliści w sieci

Ponieważ coraz więcej firm decyduje się wejść na rynek handlu cyfrowego, funkcja opakowania się zmienia. Detaliści szukają nowych metod uatrakcyjnienia jednolitych opakowań przesyłanych kurierem. Coraz więcej firm korzysta z pudełek wykonanych z materiałów wysokiej jakości z atrakcyjnym nadrukiem na zewnątrz, a nawet dołączają osobistą notkę do klienta wewnątrz. Brak możliwości wypróbowania towarów nabywanych za pośrednictwem sieci powoduje, że klienci zwracają duży odestek kupionych artykułów. Dlatego opakowanie powinno się łatwo otwierać i zamykać, aby udogodnić konsumentom zwrot i zredukować ilość odpadów.

Indywidualne warianty opakowań

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba sprzedawców internetowych i firm kurierskich wykorzystuje autorskie warianty opakowań. Prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości utworzone zostaną standardy wspólne dla nich i dla producentów opakowań. To z kolei oznaczać będzie usprawnienie procesu wysyłki i obsługi produktów.

Zrównoważony rozwój

Dążenie do równowagi ekologicznej to trend zauważalny w większości krajów. Wielu detalistów i właścicieli marek widzi korzyści płynące ze stosowania opakowań z tektury falistej pod względem ekologii: recyklingu, odnawialności, możliwości ponownego wykorzystania materiałów i oszczędności energii. Dochodzą do tego także starania by  zmniejszyć ilość opakowań przez ograniczenie opakowań wtórnych i stosowanie lżejszych materiałów jak tektura mikrofalista. Dla przykładu: dostawcy warzyw i owoców zastępują opakowania plastikowe tekturą w 100% kompostowalną i pochodzącą z recyklingu, a także wprowadzają opakowania lżejsze nawet o 15%.

Odgórne zalecenia UE

Unijna dyrektywa dotycząca opakowań i odpadów opakowaniowych zobowiązuje państwa członkowskie do spełnienia określonych norm w zakresie recyklingu odpadów i odzyskiwania surowców wtórnych. Egzekucji dokonują władze państwowe i lokalne poprzez wprowadzanie odpowiednich przepisów. Warto dodać, że takie organizacje jak Consumer Goods Forum udostępniają wytyczne dotyczące stosowania opakowań w globalnym handlu detalicznym i branży towarów konsumpcyjnych.
Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.