opakowanie listu

Czy w dzisiejszym świecie da się uniknąć reklam? Nawet jeśli ograniczymy wszelkiego rodzaju media (radio, prasę, telewizję czy internet) do zera, to nawet już wyjście z domu będzie wiązało się z kontaktem z reklamami – bannerami na tablicach reklamowych, neonami, czy nawet oklejonymi treściami reklamowymi samochodami. Jak wyróżnić się w takiej rzeczywistości ze swoim produktem? Warto spróbować za pomocą atrakcyjnego opakowania.

Po pierwsze: technika

Opakowania pełnią kilka podstawowych funkcji, oto najważniejsze z nich:

  • ochronne – zabezpieczenie produktu przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników zewnętrznych (klimatycznych)
  • magazynowe – składowanie
  • transportowe

Oczywiście, najważniejsza jest ochrona produktu.

Po drugie: estetyka

Zaraz po funkcjonalności technicznej jest funkcja estetyczna – to od niej zależy zainteresowanie klienta. Opakowanie powinno być atrakcyjne dla oka, kolorowe, najlepiej by miało ciekawy kształt i formę. Nie bez powodu wiele nowych produktów ponosi porażkę – konsumenci po prostu nie mają czasu, by badać plusy i minusy każdego towaru oraz porównywać je ze sobą. Już pierwszy kontakt wzrokowy z opakowaniem to moment kiedy klient decyduje o tym czy produkt jest interesujący i czy chce go zakupić.

Po trzecie: ekonomia

Warto pamiętać także o trzeciej funkcji – ekonomicznej, która mówi o relacji cenowej pomiędzy produkcją opakowania, a wytworzeniem samego produktu, który jest w środku. Okazuje się, że opakowanie jest niezwykle ważne – światowy rynek opakowań jest wyceniany 998 miliardów dolarów i prognozuje się, że będzie stale rosnąć

Czy ta kolejność może być odwrotna? W dzisiejszych czasach – zdecydowanie tak! Może zdarzyć się taka sytuacja, że producent zdecyduje, że funkcja estetyczna jest zdecydowanie ważniejsza od np: funkcji technicznej i swoje produkty opakuje w nowatorski sposób, ryzykując ograniczenie jego zalet logistycznych. Ale czego się nie robi, aby przykuć uwagę konsumenta.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: unsplash.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.