Opakowania do przeprowadzki

Mogłoby się wydawać, że pakowanie rzeczy w czasie przeprowadzki to jedynie kwestia ich odpowiedniego posegregowania – rodzaj kartonu często schodzi na drugi plan. Tymczasem nie każde opakowanie jest odpowiednie do przenoszenia naszego dobytku w nowe miejsce zamieszkania. Jak zatem wybrać najlepsze kartony, gdzie je znaleźć i ile będzie nas to kosztować?

Po karton do supermarketu

Pierwszym miejscem, do którego możemy się udać w poszukiwaniu kartonu do przeprowadzki jest supermarket. Możemy również zajrzeć do osiedlowego sklepu, jednak w dużych marketach sieciowych znajdziemy zdecydowanie więcej solidnych tekturowych opakowań. Jak je zdobyć? Wystarczy poprosić o nie sprzedawcę – to częsta praktyka, zatem nie powinniśmy się krępować. Najlepiej przyjść w dniu dostawy, kiedy sklepy muszą pozbyć się opakowań po nowych produktach. Jeśli jednak nie możemy pojawić się w markecie danego dnia, możemy poprosić kasjera o odłożenie dla nas wybranych kartonów.

A jaki ich rodzaj będzie najlepszy do przeprowadzki? Najbardziej odpowiednie są kartony po napojach, alkoholach i warzywach – są solidne i mocne, dzięki czemu idealnie nadają się do przenoszenia cięższych i bardziej cennych rzeczy, takich jak zastawa stołowa, sprzęt oświetleniowy czy książki.

Najlepsze kartony do przeprowadzki

Jeśli zależy nam na wyższej jakości materiałów, warto pokusić się o kupno nowych kartonów. Najprościej znaleźć je w internecie lub skonsultować się z firmą przeprowadzkową – wiele z nich posiada w swojej ofercie sprzedaż odpowiednich opakowań. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich zakupie?

  • Kupujmy kartony co najmniej 4-warstwowe. Są gwarancją wytrzymałości zarówno w trakcie transportu, jak i przenoszenia. Do najcięższych lub szklanych przedmiotów polecane są nawet kartony złożone z pięciu warstw
  • Szukajmy zestawów – jeśli za jednym razem kupimy wiele sztuk, możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych
  • Kupujmy kartony w różnych rozmiarach. Nie warto pakować wszystkiego w kilka dużych pudeł – będą nieporęczne przy przenoszeniu, a w czasie ich dźwigania możemy nabawić się nieprzyjemnej kontuzji. Lepiej kupić kartony w przynajmniej 3 rozmiarach, dzięki czemu transport będzie łatwiejszy i szybszy

Odpowiednie kartony to sprawna przeprowadzka!

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeśli pakujemy rzeczy w duże pudła, musimy wypełnić je w całości – pozostawienie pustej przestrzeni zwiększa bowiem ryzyko uszkodzenia przedmiotów w czasie transportu. Dlatego jeśli mamy duże kartonu, pakujmy w nie lekkie rzeczy, które zajmują dużo miejsca, np. pościel czy ubrania.

Nie zapominajmy także o zwróceniu uwagi na sklejenie kartonów. Sama grubość i jakość materiału to nie wszystko – jeśli zauważymy braki w elementach łączących poszczególne ściany kartonu, nie oszczędzajmy na taśmie klejącej. Takie dodatkowe zabezpieczenie zapewni nam spokój w czasie przeprowadzki, która już sama w sobie jest stresująca.

Wybór i zdobycie odpowiednich kartonów do przeprowadzki nie jest trudne. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, aby transport naszych rzeczy w nowe miejsce zamieszkania przebiegł szybko i sprawnie. Odwiedźmy najbliższy supermarket, skompletujmy solidne kartony w kilku rozmiarach i pamiętajmy o odpowiednim sposobie pakowania – dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek w czasie przeprowadzki.

 

Jeśli szukasz solidnych i wytrzymałych kartonów do przeprowadzki zachęcamy do skorzystania z oferty prosto od producenta opakowań kartonowych – skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.