Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola wykorzystało pudełka i opakowania kartonowe naszej firmy do przeprowadzenia gruntownej reorganizacji archiwów z dokumentami, które do tej pory nie były zabezpieczone we właściwy sposób. Do realizacji zlecenia muzealników wykorzystaliśmy specjalną tekturę.

Od połowy ubiegłego roku, pracownicy muzeum prowadzą wzmożone prace porządkowe

Pracownicy Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola prowadzą wzmożone działania, które mają na celu skompletowanie dokumentacji, pochodzącej z kilku kwerend archiwalnych, a w tym m.in. z badań akt miejskich Zduńskiej Woli (województwo łódzkie) oraz materiałów udostępnionych przez Starostwo Powiatowe Sieradzkie i kilku innych źródeł.

Zarchiwizowane dokumenty mają zostać udostępnione w ramach pracowni naukowej, która zostanie otwarta na mieszkańców prawdopodobnie już w 2015r.

Muzealnicy zabezpieczyli w sumie kilkadziesiąt tysięcy eksponatów

Pracownikom miejskiego muzeum udało się spisać i zarchiwizować w sumie 30 tys. fotografii, 3 tys. książek oraz kilka tysięcy pozostałych zbiorów, wśród których znalazły się m.in. zabytkowe meble, miesięczniki i dzienniki oraz pozostałe publikacje periodyczne.

Znaczna część ze zdobytych fotografii została już oczyszczona i posegregowana do odpowiednich archiwów. Klisze i zdjęcia zostały zabezpieczone folią i zapakowane do wykonanych przez naszą firmę opakowań kartonowych.

Pudełka z tektury wykorzystane przy pracach porządkowych zostały zaprojektowane na indywidualną prośbę muzealników, dla których priorytetem było zapewnienie właściwych warunków przechowywania eksponatów. W porozumieniu z pracownikami muzeum, przygotowaliśmy opakowania tekturowe, wykonane z tzw. kartonu bezkwasowego, który pozwala na całkowite wyeliminowanie czynników degradujących, zawartych w standardowych materiałach papierniczych, dostępnych na polskim rynku.

Jako producent opakowań kartonowych z województwa łódzkiego i okolic Łodzi szczególnie cieszymy się z lokalnych zleceń, szczególnie takich, w których możemy pomóc lokalnej społeczności.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.