miś w pudełku

Co zrobić z zalegającymi w domu papierowymi opakowaniami? Większość z nas je zapewne po prostu wyrzuci, odda na makulaturę lub pozostawi do późniejszego wykorzystania. Jednym z pomysłów na ponowne użycie tekturowych pozostałości jest zrobienie z nich zabawek dla dzieci.

Tekturowe miasta

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju domki czy kryjówki, które można zrobić samemu przy pomocy najprostszych domowych akcesoriów. Królują tu namioty z kija od szczotki i koca, zamek z poduszek lub materaca, czy różnego rodzaju domki. To właśnie do budowy tych dwóch ostatnich możemy wykorzystać zalegające u nas w domach opakowania kartonowe po sprzęcie AGD czy RTV. Najprostsze domki można zrobić naprawdę szybko, natomiast te bardziej zaawansowane, wymagają czasu i kreatywności, ale z pewnością bardziej ucieszą nasze pociechy.

Bardziej rozbudowaną formą domku może być zamek – idealny pomysł dla małych poszukiwaczy przygód. Najważniejsze będą oczywiście wieże, to przecież w nich mieszkają uwięzione księżniczki! Gładką, tekturową powierzchnię można pomalować flamastrem, tak by imitowała kamienny mur, a zamiast otwieranych drzwi można zrobić imitację mostu zwodzonego. Zamek oczywiście pełni funkcję obronną dlatego idealnie nada się na miejsce przechowywania wszelakich skarbów.

Jeżeli zalega nam duża ilość dosyć sporych pudeł i opakowań, możemy pokusić się o stworzenie całego miasta bądź labiryntu, ale do tego oprócz samego kartonowego budulca potrzebujemy także dosyć dużo wolnego miejsca. Labirynt to idealny pomysł dla dzieci, które lubią się czołgać i udawać żołnierzy.

Sprzęty domowe

Dzieci po prostu uwielbiają naśladować nas – dorosłych, a zminiaturyzowane wersje sprzętów domowych są tym, co od lat święci triumfy na listach bestsellerów w sklepach z zabawkami. Jednym z najpopularniejszych sprzętów, który można wykonać z kartonowych pudeł jest zabawkowa kuchnia. Te wykonane z drewna, czy nawet z plastiku potrafią kosztować niemało, dlatego warto zastanowić się nad własnoręcznym wykonaniem takiej zabawki dla dziecka. Równie często co w kuchnie (a może nawet częściej), zbędne tekturowe opakowania zamieniają się w telewizory. Wystarczy duży otwór z przodu, włącznik, kilka narysowanych lub doczepionych pokręteł oraz prowizoryczna antenka z kredek na górze i odbiornik telewizyjny może rozpocząć pierwszą transmisję na żywo.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.