FachPack 2018

Tegoroczne Specjalistyczne Targi Opakowań, Procesów i Techniki FachPack odbyły się w dniach 25-27 września w Niemczech i spotkało się na nich aż 55 przedstawicieli polskich firm, reprezentujących różne sektory przemysłu związanego z łańcuchem wartości w branży opakowaniowej. Organizatorzy targów zapewniali, że szeroki asortyment produktów i technologii prezentowanych na FachPack przyciągnie gości ze wszystkich branż w łańcuchu procesów pakowania i nie mylili się.

Co można było zobaczyć na targach?

Zaprezentowana została między innymi technologia druku fleksograficznego, która charakteryzuje się bogactwem i różnorodnością technik dekoracyjnych. W połączeniu z możliwością stosowania różnych podłoży – folii metalizowanych czy też ultra clear druk fleksograficzny daje świetny efekt, który w połączeniu z chwytliwym komunikatem i atrakcyjną grafiką pozwoli produktowi się wyróżnić. Popularność fleksografii wynika nie tylko z możliwości nanoszenia zdobień, lakierów uszlachetniających i temu podobnych, ale także z faktu, że jest jedną z najbardziej opłacalnych technik druku „zaawansowanych” etykiet samoprzylepnych.

Firma Versor Engineering z Bydgoszczy zaprezentowała innowacyjną składarko-sklejarkę z linii Serto. Jest to konstrukcja modułowa dająca możliwość dowolnej konfiguracji zgodnie z  wymaganiami klienta. Składarka została zaprojektowana do produkcji wyrobów z wielopunktowym klejeniem 3-6 pkt. z różnych materiałów takich jak tektura falista (typu A, B, C, EB, BC) oraz mikrofali (typu E, F, G). Producent w standardzie oferuje maszyny o szerokości 145/160/200 cm.

Z kolei firma Zemat Technology Group z Łodzi pokazała urządzenie zaprojektowane specjalnie do produkcji opakowań kartonowych. Boxmat PRO to najnowocześniejsza na rynku i najbardziej uniwersalna maszyna mająca zrewolucjonizować produkcję opakowań zbiorczych z tektury falistej. W jednym przejściu można uzyskać gotowe pudła z 3 lub 5 warstwowej tektury falistej. Posiadając odpowiednio dużą formatkę, w jednym cyklu można ponadto wykonać więcej niż jedno pudło.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.