Od kilku lat polski świat mody podbija biżuteria wykonywana ręcznie. Obok drogich naszyjników, bransoletek i kolczyków wykonanych z metali szlachetnych i drogich kamieni w sklepach jest także biżuteria z tańszych, aczkolwiek nie brzydszych surowców. Pomysłowość projektantów dodatków nie zna granic, więc pojawiły się również przedmioty wykonane ze „śmieci”.

Jednym z ciekawszych materiałów wykorzystanych do stworzenia ciekawej biżuterii jest tektura falista. Wprawne dłonie mogą z niej stworzyć prawdziwe dzieła sztuki. W sieci można podziwiać kolczyki, pierścionki i naszyjniki wykonane z tego prostego tworzywa.

Biżuteria z tektury falistej

Naszyjnik i kolczyki z tektury falistej

Jak się okazuje nie tylko tektura może być przemieniona w piękny dodatek do odzieży. Pomysłowi projektanci stworzyli też cudowne pierścionki z nieco cieńszego kartonu.

Jak można się przekonać oglądając biżuterię z papieru i kartonu, można z niego wyczarować prawdziwe arcydzieła. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku wykorzystywania nieznanych materiałów – ograniczeniem jest tutaj tylko wyobraźnia projektantów i wykonawców.

Biżuteria z tektury falistej

Zdjęcia:
http://zszywka.pl/p/bizuteria-z-tektury-falistej-5077540.html

Carton jewelry for greener fashion!

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.