Dobrze zorganizowana szafa lub garderoba jest nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim pozwala na oszczędność czasu. Uporządkowane ubrania i dodatki sprawią, że poranne dylematy z cyklu „Co dziś założę?” przestaną mieć rację bytu. Kluczem do sukcesu mogą okazać się ozdobne kartonowe pudełka, które w prosty sposób umożliwią nam praktyczne przechowywanie niemal każdego elementu naszej garderoby.

1. Przechowywanie ubrań sezonowych

Zmiana pór roku to prawdziwe wyzwanie dla naszych ubrań. Często tzw. ubrania sezonowe pakujemy niedbale na dno szafy, gdzie gniotą się przez kilka miesięcy w oczekiwaniu na swoją kolej noszenia. Tymczasem wystarczy kilka kartonowych pudełek, aby przechowywać nasze stroje bezpiecznie i schludnie. Większe pudełka będą idealne na ubrania zimowe, takie jak płaszcze, grube kurtki czy komplety czapek i szalików. Z kolei mniejsze świetnie nadadzą się do spakowania letnich t-shirtów, sukienek i bluzek. W zależności od naszych upodobań takie kartonowe pudełka możemy okleić we wzór kojarzący nam się z daną porą roku. Dobrym pomysłem będzie również opisanie tego, co znajdziemy w środku. Dzięki temu nasza szafa stanie się uporządkowana, a ubrania będą przechowywane bez ryzyka zbędnych zagnieceń.

2. Sposób na ubraniowe dylematy

Często zdarza się, że kompletujemy naszą garderobę przypadkowo – ubrania kupione pod wpływem impulsu (np. okazyjna cena na wyprzedaży) czy za namową sprzedawcy potrafią miesiącami zajmować miejsce w naszej szafie, a my nie możemy się zdecydować, z czym mamy je nosić. W takiej sytuacji kartonowe pudełka okażą się prawdziwym zbawieniem! Możemy je wykorzystać zarówno do spakowania zbędnych rzeczy i przekazania ich np. organizacji charytatywnej, jak i do uporządkowania naszych strojów. W tym wypadku do pudełka schowajmy wszystkie ubrania, których chwilowo nie nosimy, a których z różnych względów nie chcemy się jeszcze pozbyć.

sposób na organizację garderoby

3. Królestwo butów

Jeśli nasza garderoba jest niewielka lub mamy do dyspozycji jedynie szafę, znalezienie odpowiedniego miejsca na buty może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Problem może częściowo rozwiązać spory przedpokój, w którym ustawimy szafkę na buty. Co jednak w sytuacji, kiedy nie dysponujemy takim pomieszczeniem? Ozdobne kartonowe pudełka pomogą nam odpowiednio przechowywać obuwie – nie tylko uchronią je przed kurzem, ale sprawią także, iż nie będą przypadkowo postawione w szafce, gdzie nierzadko mamy kłopot ze znalezieniem właściwej pary. Jeśli dodatkowo nakleimy na pudełku zdjęcie butów lub odpowiednio je opiszemy, już nigdy nie będziemy mieć tego problemu. Taka organizacja obuwia pomoże nam również przekonać się, ile faktycznie par butów posiadamy i czy nie nastał czas na porządki.

4. Organizacja dodatków

Paski, apaszki, kapelusze czy torebki to kolejne elementy garderoby, które potrafią spędzać nam sen z powiek. Jak bowiem mamy je przechowywać, aby nie straciły swojego kształtu i stylu? Dotyczy to zwłaszcza tych dodatków, których nie nosimy na co dzień. W takim przypadku wystarczy tekturowe pudełko o odpowiednim rozmiarze – możemy w nim przechowywać kilka pasków czy torebek lub pojedyncze nakrycie głowy. W ten sposób zachowają fason, a my będziemy się nimi cieszyć przez długi czas. Warto ustawić je obok siebie w szafie lub garderobie lub pamiętać o tym, aby lżejsze rzeczy ustawiać w pudełku na górze.

5. Porządek w bieliźnie

Bielizna to te elementy garderoby, których potrzebujemy codziennie. Jednocześnie to właśnie one mają największą tendencję do przypadkowego ułożenia w naszej szafie, przez co wkrada się w nią niekontrolowany chaos. Łatwo jednak nad nim zapanować, jeśli posłużymy się pudełkiem, w którym wydzielimy kilka przegródek. Każda z nich będzie osobnym miejscem dla skarpetek, majtek czy staników. Możemy również wykorzystać w tym celu kilka pudełek w odpowiednio mniejszy rozmiarze. Warto ustawić je w szafie bez nakrycia – dzięki temu łatwo i szybko będziemy mogli z nich skorzystać.

Organizacja garderoby przy użyciu eleganckich opakowań kartonowych czy tekturowych to praktyczny i szybki sposób na uporządkowanie naszych ubrań i dodatków. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne w przypadku małych pomieszczeń oraz kiedy nie dysponujemy pokaźną szafą. Pudełka uchronią nasze stroje przed kurzem i zbędnym zgnieceniem oraz pomogą nam racjonalnie wykorzystać daną przestrzeń.

Ceny produktów

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pixabay.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.