pudełka tekturowe

Kształt i konstrukcja paczek jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszty materiałów. Opakowania są również kluczowym elementem sukcesu każdego produktu. Począwszy od projektu, który uwzględnia zrównoważony rozwój i możliwość recyklingu, który nie tylko pomaga środowisku, ale także pozycjonuje firmę jako ekologiczną.

Mniej = taniej

Im bardziej minimalistyczne jest opakowanie, tym mniej odpadów, a to z kolei prowadzi do obniżenia kosztów produktu. Prowadzi również do zużywania mniejszej ilości energii do produkcji zarówno materiału, jak i opakowania, co także stanowi oszczędność. Dodatkowo, mniej paliwa zużywa się na transport mniejszych przedmiotów, również oszczędzając pieniądze. Należy także pamiętać, że opakowanie minimalistyczne nie musi oznaczać opakowania nudnego – takie opakowania również dają pole do popisu dla kreatywnych projektantów.

Czy zastanawiałeś się, ile opakowań używasz do swoich produktów?

W wielu przypadkach zmniejszenie ilości opakowań jest opłacalną opcją, która pozwala zaoszczędzić tonę zarówno pod względem kosztów, jak i wytworzonych odpadów. Doskonałym tego przykładem jest zastosowanie tektury falistej do przechowywania wielu produktów, takich jak butelki z wodą, które następnie są pakowane w polietylen (PE) w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Przy właściwej sile filmu, taca jest prawie zawsze niepotrzebna, ponieważ PE jest wystarczająco mocny, aby zabezpieczyć produkt bez dodatkowej pomocy.

Wykorzystując dodatkowe opakowanie swoich towarów zastanów się czy jest to rzeczywiście konieczne – może wystarczy inny rodzaj materiału lub jego wersja, która ulega biodegradacji. Niezwykle ważne jest, aby rozważyć wyżej wymienione kwestie, jeszcze zanim się rozpocznie proces projektowania.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: unsplash.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.