<h2 style="font-size: 24px; margin: 30px 0 10px 0; text-align: left;">

Producenci kosmetyków i farmaceutyków dokładają wszelkich starań aby zaspokoić wymagania przyszłego konsumenta – coraz częściej wykorzystują do tego również innowacyjne i niezwykle atrakcyjne opakowania. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i aktualne trendy panujące w branży opakowaniowej zostaną zaprezentowane na zbliżających się Targach PCI Days 2019. Impreza ta odbędzie się w Polsce po raz pierwszy.

Opakowania leków

W przypadku przemysłu farmaceutycznego opakowanie pełni bardzo istotną rolę w procesie dopuszczenia produktu do obrotu. Opakowania leków muszą być tak zaprojektowane, by zagwarantować klientowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Opakowanie takie musi być także odpowiednio oznakowane, zgodnie z wymogami zawartymi w aktach prawnych. Jeżeli chodzi o logistykę – opakowanie w przemyśle farmaceutycznym musi ochraniać produkt przed uszkodzeniami podczas magazynowania i transportu oraz przed szeroko pojętymi czynnikami zewnętrznymi, których wpływ mógłby zmienić właściwości leków i sprawić, iż nie nadawałyby się do spożycia.

Opakowania kosmetyków

Kwestia opakowania w przemyśle kosmetycznym odgrywa nierzadko kluczową rolę i to właśnie dzięki niemu konsument przekonuje się do nabycia produktu. Coraz częściej opakowania kosmetyków (podobnie zresztą jak ich reklamy np: reklamy telewizyjne perfum) to małe dzieła sztuki. Klienci bardzo często kupują produkty “wzrokowo” i to funkcja estetyczna opakowania przyczynia się do wyboru odpowiedniego kosmetyku.

Targi PCI Days 2019 to oczywiście nie tylko opakowania. Wśród wystawców znajdą się także firmy, które mają w swojej ofercie surowce, maszyny do produkcji, urządzenia laboratoryjne, urządzenia etykietujące i znakujące, usługi produkcji marki własnej, usługi logistyczne oraz IT.

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: unsplash.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.