Rosyjska agencja interaktywna Kian stworzyła nowoczesny projekt opakowania kartonowego, które pozwala na ugotowanie jajek bez użycia wody. Jak to możliwe? Sprawdziliśmy to.

Teraz ugotujesz jajka w każdych warunkach

Kartonowe pudełeczka Gogol Mogol zostały wykonane z papieru odzyskanego z recyklingu. Na etapie produkcyjnym, struktura jest nasączana specjalnym środkiem chemicznym, który na „życzenie” użytkownika (reakcja chemiczna zostaje wywołana po pociągnięciu paseczka-katalizatora, który usuwa folię ochronną), pozwala wytworzyć na tyle wysoką temperaturę, że po zamknięciu w niej jajka, już po około 2-3 minutach, te jest gotowe do spożycia.

Gogol Mogol - karton gotuje jajka

Kilkuwarstwowa struktura opakowań Gogol Mogol zapewnia możliwość gotowania jajek w orientacji poziomej i pionowej. Ze względu na ergonomiczny kształt, kartonowe pudełeczka nie zajmują wiele miejsca w torbie.

Pudełeczka Gogol Mogol nie mogą być ponownie wykorzystane do gotowania. Reakcja chemiczna zachodząca po zwolnieniu paseczka-katalizatora jest niemożliwa do odwrócenia (źródło: Gizmodo).

Gogol Mogol zostały zbudowane z czterech warstw, tj. membrany, która wchodzi w reakcję z tlenkiem wapnia, katalizatora chemicznego oraz zewnętrznej tulei wykonanej w 100% z odzyskanego kartonu.

Innowacyjne opakowania na jajka zostały docenione na EPDA

Opakowania Gogol Mogol zdobyły wiele globalnych wyróżnień. Projekt rosyjskiej agencji Kian otrzymał trzecią nagrodę w ramach ADCR Awards (źródło: Kian), a sam pomysł powstał jako odpowiedź na konkurs zorganizowany przez EPDA (Europejskie Stowarzyszenie Projektowania Opakowań).

Z informacji podanych przez rzecznika prasowego agencji Kian (źródło: DailyMail) wynika, że chociaż projekt jest gotowy do wdrożenia na rynek rosyjski, do tej pory żadna z firm nie zainteresowała się jego dystrybucją. Ostatecznie, Gogol Mogol nie jest nadal dostępny w sprzedaży.

Gogol Mogol jest własnością Kian, a za sam projekt opakowania odpowiedzialny jest Jewgienij Morgalev.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.