Ekologia już dawno przestała być wyłącznie modą. Teraz jest to sposób na ratowanie planety przed zagładą. Jest to również metoda na życie zgodnie ze sobą i z naturą i jak się okazuje w przypadku firm, na bycie lepszymi niż inni.

Prawie 48 procent przedsiębiorstw przyznaje, że nie wdraża w swoich firmach polityki proekologicznej i co gorsza nigdy nie podjęło takiej inicjatywy.

Ekologiczne opakowaniaNiemal wszyscy zgodnie potwierdzają, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak wiedzy. Aby zacząć pracować ekologicznie wystarczy niewiele, a przecież każdy sposób jest dobry, by być lepszym od konkurencji. Pamiętajmy też, że choć ekologia to coś więcej, to wciąż jest modna i stanowi jeden z ważnych czynników budowania wizerunku firmy, a zielony wizerunek zdecydowanie bardziej przyciąga. O wiele chętniej sięgamy po produkty firmy, która znana jest z zamiłowania do ochrony środowiska, ba, nawet ją promuje. Przestaniemy jednak kupować produkty, których producenci nie popisali się wiedzą o ekologii, lub co gorsza zupełnie ją zignorowali, a w dzisiejszym świecie takie informacje szybko się rozprzestrzeniają.

W firmie, podobnie jak w naszym codziennym życiu, do zmiany potrzeba niewiele, by prowadzić życie w zgodzie z naturą. Co ważne nie ogranicza się to wyłącznie do ograniczenia zużycia prądu czy wody, ale również do korzystania z naturalnych produktów, jak na przykład tektura. Zamiast plastikowych pojemników, w których przechowywane są dokumenty znacznie korzystniejsze będzie, również pod względem ekonomicznym, korzystanie z opakowań tekturowych. Są one nie tylko lżejsze i tańsze, ale również łatwiej ulegają recyklingowi. Pudełka tekturowe można wykorzystać również do nadawania paczek, przenoszenia dokumentów, a także w trakcie przeprowadzki biura.

Tektura doskonale sprawdzi się również w transporcie. Opakowania z tektury falistej pozwolą lepiej zabezpieczyć towary na czas podróży, a więc dają gwarancję, że towar dotrze bez najmniejszych uszkodzeń do adresata. Z pewnością doceni on zaangażowanie firmy w dbanie o jego zakup, jak również późniejszą możliwość łatwego pozbycia się opakowania. Tektura sprawdza się również w branżach związanych z magazynowaniem i produkcją, bowiem przechowywanie ze sobą całych serii produktów ułatwia nie tylko przechowywanie i odnajdywanie, ale przede wszystkim sprzedaż hurtową. W handlu z kolei papierowa torebka dodaje elegancji i prestiżu znajdujących się w środku zakupionych towarów. Nie tylko wygląda poważniej, ale również estetyką przebija zwyczajne torebki plastikowe. Pamiętajmy też, że tekturę można zawsze ponownie wykorzystać i to właściwie bez żadnych ograniczeń.

Zdjęcie: http://tumblr.unsplash.com/post/74569986695/download-by-vee-o

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.