Szklanka mleka

Pij mleko, będziesz wielki!” – wszyscy dobrze znamy hasło reklamowe promujące spożycie mleka w Polsce. Badania z 2008 roku dowodzą, że kampania ta realnie przyczyniła się do zmiany stosunku Polaków do mleka i produktów mlecznych – w 2008 roku 78% ankietowanych rodziców stwierdziło, że ich dzieci zwróciły uwagę na kampanię, a odsetek opiekunów deklarujących, że zachęcają dzieci do picia mleka w latach 2004-2007 wzrósł z 62% do 85%.

Spożycie mleka dawniej i dziś

Kiedyś mleko najlepiej było pić od razu po wydojeniu – “prosto od krowy”, ponieważ w surowym mleku bardzo szybko pojawiają się drobnoustroje chorobotwórcze, które mogą zagrażać zdrowiu człowieka. Z biegiem lat i rozwojem technologicznym hodowli krów, pojawiła się technologia UHT, polegająca na poddaniu mleka działaniu temperatury 138 stopni Celsjusza i szybkim schłodzeniu go do temperatury pokojowej. Warto dodać, że po takiej sterylizacji, mleko UHT, pozbawione szkodliwych mikroorganizmów, pozostaje wciąż bogate wartościowe tłuszcze, białka i witaminy z grupy B, witaminę A, D a także w wapń, fosfor magnez i cynk.

Właściwe przechowywanie – aseptyczne kartony i pudełka

Aby mleko UHT nie traciło cennych wartości, rozlewane jest w sterylnych warunkach do aseptycznych kartonów. Opakowania tego rodzaju skutecznie chronią zawartość między innymi przed szkodliwym wpływem promieni UV, tlenu czy wilgoci, zarazem nie wpływając na walory smakowe i zapachowe zawartości. Zabezpieczone w ten sposób produkty mleczne nie muszą już być konserwowane chemicznie, dlatego też mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej.

Odpowiednie opakowanie kartonowe na mleko

Prawidłowe opakowanie mleka i jego przetworów jest bardzo istotne przede wszystkim z uwagi na skuteczną ochronę zawartości, ale nie tylko – Ci, którym na sercu leży dobro środowiska, dostrzegają zalety kartonowych opakowań, z których pozyskiwane są wartościowe surowce wtórne. Dziś konsumenci, oprócz jakości produktów, doceniają także estetykę opakowania, wygodę jego użytkowania oraz wpływ na środowisko. Technologie stosowane w dzisiejszych czasach w produkcji opakowań kartonowych, pozwalają na wyprodukowanie wielomateriałowych kartonów do napojów nadających się do całkowitego recyklingu.

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: unsplash.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.