prezenty świąteczne

Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia to szczególne okazje – prezenty wręczane bliskim są zatem wyjątkowe. Nie inaczej powinny wyglądać ich opakowania. Niestaranne owinięcie podarku w papier czy włożenie go do gotowej torebki prezentowej może popsuć cały efekt, jak również będzie świadczyć o naszym braku zaangażowania. Dlatego warto poznać kilka prostych sposobów na efektowne pakowanie prezentów!

Tektura, szablony i sznurki

Naszym największym przyjacielem w pakowaniu dużych prezentów będzie tektura. Tania, wytrzymała i bardzo “plastyczna” świetnie nadaje się do pomysłowych eksperymentów z pakowaniem. Jej surowy wygląd daje nam wiele możliwości, doskonale wpisuje się również w obecnie panujące trendy na ekologiczne opakowania. Wystarczy, że skompletujemy zestaw akcesoriów i uruchomimy wyobraźnię, a nasze podarunki z pewnością będą wyjątkowe.

  • Pierwszy pomysł to pozostawienie tektury w jej naturalnym kolorze i wykonanie na niej wzorów za pomocą własnoręcznie zrobionych stempli. Jak je przygotować? Nic prostszego – możemy w tym celu użyć ziemniaka! Po przekrojeniu go na pół wycinamy na nim dowolny wzór (gwiazdka, bombka, choinka czy śnieżynka) i tak powstały stempel zanurzamy w farbce plakatowej. Możemy także wyciąć wzory, które nawiązują do zainteresowań naszych bliskich lub do prezentu, który pakujemy. Tak powstałe dekoracje prezentują się wyjątkowo, są spersonalizowane i na pewno wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej jeszcze zanim otworzy prezent
  • Tektura to materiał, który dzięki swej prostej formie doskonale wyeksponuje inne ozdoby, których użyjemy do kreatywnego zapakowania prezentu świątecznego. Dobrym pomysłem jest użycie zwykłego sznurka i zawieszenie na nim elementów wyciętych z tektury lub kolorowego papieru – szary karton przewiązujemy sznurkiem, na który nawlekamy wcześniej wycięte szablony. Podobnie jak w przypadku wzorów stempli, tutaj również możemy pokusić się o wycięcie zarówno symboli świątecznych, jak i kształtów nawiązujących do zainteresowań danej osoby. Elementy te możemy wyciąć z kartony, białego bloku technicznego (świetny do śnieżynek czy bałwanków) lub kolorowego czy brokatowego papieru, które znajdziemy np. w sklepach z rękodziełem
  • Kartonowe pudełka możemy także okleić świątecznym papierem ozdobnym. Ich regularny kształt sprawia, że nawet osoba bez zdolności manualnych będzie w stanie estetycznie spakować prezent. Dodatkowo możemy samodzielnie przygotować bileciki z imieniem obdarowanego. Wycięte z tektury będą solidne i nie zgniotą się w trakcie układania prezentów pod choinką. Ich kształt i kolor zależą od naszych upodobań – możemy pomalować lub okleić je w kolorze zbliżonym lub kontrastującym z papierem świątecznym

Sposoby na pakowanie prezentów w nietypowych kształtach

Jeśli kupiliśmy prezent w problematycznym kształcie, możemy spakować go do kartonowego pudełka w nieco większym rozmiarze i ozdobić na jeden z opisanych wcześniej sposobów. Nie zawsze jednak dysponujemy konkretnym kartonem, dlatego warto poznać inne metody na pakowanie tego typu podarunków.

Dobrym pomysłem jest stworzenie z papieru do pakowania prezentów kształtu cukierka. Ta metoda sprawdza się szczególnie w przypadku kilku drobiazgów, które chcemy umieścić w jednej paczce. Wystarczy ułożyć je na papierze, owinąć je, a na górnym i dolnym końcu zawinąć papier tak, jak cukierek. Okręcamy go zatem wokół własnej osi i mocujemy za pomocą taśmy klejącej lub sznurka.

Innym sposobem jest użycie materiału. Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu i chęci, możemy własnoręcznie uszyć mikołajową skarpetę, do których schowamy nasz prezent. Wystarczy poszukać szablonu w internecie, wyciąć go w czerwonym materiale i zszyć, dodając na końcu biały skrawek materiału. Jednak jeśli brakuje nam zapału lub umiejętności, możemy wykorzystać bawełniane worki lub zrobić je samodzielnie. Idealnie nada się do tego np. rękaw swetra. Wszystko, co musimy zrobić, to zaszyć go na dole i przewiązać wstążką po spakowaniu do niego prezentu.

Przedstawione pomysły na oryginalne pakowanie świątecznych prezentów są nie tylko efektowne, ale również szybkie i niedrogie. Ponadto wywołają uśmiech na ustach bliskich jeszcze przed rozpakowaniem podarku oraz pokażą nasze zaangażowanie i uczucia – a to najważniejsze nie tylko w Święta!

 

Jeśli szukasz ozdobnych kartonów skontaktuj się z nami lub wypełnij formularz .

Grafiki: pexels.com

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.