Dziś przedstawiamy 3 prawdopodobnie najbardziej oryginalne projekty modelarskie, które w całości zostały zrobione z papieru i kartonu. W naszym zestawieniu pojawiły się: zbroja Iron Mana, Spitfire w skali 1:1 i dom inspirowany obrazem Family Home: Suburban Exterior.

TOP 3 oryginalne modele z kartonu

Spitfire w skali 1:1 z kartonowych opakowań po jajkach

spitfire w skali z kartonowych opakowań

Za odtworzenie pełnowymiarowego modelu samolotu Spitfire odpowiada zespół Help for Heroes – jedna z największych organizacji charytatywnych wpierająca poszkodowanych w działaniach militarnych żołnierzy brytyjskich oraz ich rodziny.

Projekt powstał z 6,5 tys. kartonowych opakowań po jajkach i jest wierną repliką Spitfire Mark I, który powstał tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej. Model mierzy 12 metrów długości i 13 metrów szerokości.

Przy pracy nad modelem zużyto także 10 litrów farby, a także 15 tys. zszywek i gwoździ.

Dwumetrowa zbroja Iron Mana z kartonu w 100% z kartonu

Kai-Xiang Xhong to tajwański dwudziestolatek, który stworzył z kartonu zbroję Iron Mana w skali 1:1. Wykorzystał do tego popularną technikę o nazwie pepakura.

Zbroja Iron Mana z kartonu

Chłopak ma na swoim koncie także kilka mniejszych projektów, a w tym m.in. szkielet tyranozaura, pterodaktyla, jaszczurkę i Obcego.

Część z projektów tajwańskiego modelarza dostępnych na YouTube

Ekologiczny dom z kartonowych pudełek

Ekologiczny dom z kartonowych pudełek

Studio Goldenhen stworzyło model domu, do którego punktem wyjścia był obraz Howarda Arkley’a zatytułowany Family Home: Suburban Exterior 1993 przedstawiający niewielką chatkę będąca synonimem australijskiego snu o podmiejskim życiu.

Do odtworzenia domu wykorzystano wyłącznie naturalne komponenty, a w tym drewno, papier i przede wszystkim karton (karbowany lub pod postacią pudełek po jajkach).

Fotografie projektu: http://bit.ly/1wfJLvt

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.