24.06 odbyła się kolejna edycja Nocy Świętojańskiej w Gajewnikach (województwo łódzkie). Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego puszczania wianków oraz ludowych przyśpiewek, natomiast głównym punktem imprezy był Bieg Świętojański, którego byliśmy sponsorem.

Pierwszy raz w historii w Stajni w Gajewnikach odbył się Bieg Świętojański przez przeszkody. Organizatorzy na niespełna 6-kilometrowej trasie przygotowali 14 utrudnień, a wśród nich m.in. stóg siana, skoki przez drągi, starcie z rugbistami, przenoszenie opon, kontener w wodą oraz czołganie pod zasiekami. Największą przeszkodą dla uczestników był jednak upał lejący się z nieba. Termometry wskazywały ponad 30 stopni! Z pewnych źródeł wiadomo, że impreza wszystkim przypadła do gustu i mimo wysokiej temperatury panującej podczas biegu wszyscy bawili się znakomicie.

Jako producent opakowań kartonowych z województwa łódzkiego i okolic Łodzi bardzo lubimy wspierać tego typu wydarzenia kulturalne dla lokalnej społeczności, w tym wypadku Zduńskiej Woli.

Więcej o samych biegu na stronie Biegu Świętojańskiego.

Bieg Świętojański

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z portalu użytkownik wyraża na to zgodę.